Studia filologiczne Katowice

Studia filologiczne Katowice

Studia filologiczne Katowice

Największy wybór studiów

filologicznych w Katowicach

Odkryj kierunki filologiczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

14.05.2024

Studia filologiczne Katowice 2024 | woj. śląskie

Studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim możesz podjąć w 2 uczelniach publicznych: Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, Akademii WSB w Gliwicach, Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie, Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej, niestacjonarnej oraz online, których program nauczania trwa od 3 do 5 lat. 

Studia filologiczne Katowice
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim rozpocznie się 27 marca 2024 r. i potrwa do 15 listopada 2024 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia filologiczne w Katowicach w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język polski, język obcy nowożytny.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
English for business purposes stacjonarne I stopnia
Filologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Filologia angielska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia francuska stacjonarne I stopnia
Filologia germańska stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia hiszpańska stacjonarne I stopnia
Filologia klasyczna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia polska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia romańska stacjonarne II stopnia
Filologia słowiańska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Filologia włoska stacjonarne I stopnia
Filologia wschodniosłowiańska stacjonarne I stopnia, II stopnia
Język angielski w biznesie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Lingwistyka stosowana stacjonarne I stopnia
Mediteranistyka stacjonarne I stopnia
Międzynarodowe studia polskie stacjonarne I stopnia, II stopnia
Studia w języku ukraińskim stacjonarne I stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim są filologiczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Gliwicach

Kierunki filologiczne:

FILOLOGIA

Politechnika Śląska

Kierunki filologiczne:

LINGWISTYKA STOSOWANA

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet WSB Merito Chorzów

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Kierunki filologiczne:

FILOLOGIA ANGIELSKA

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki filologiczne w Katowicach i woj. śląskim

SORTOWANIE:
A
B
D
E
F
I
J
K
L
N
P
S
T
W
Rozwiń

Studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim - podyplomowe

B
D
J
N
T

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Aktualności rekrutacyjne

Rekrutacja i wymagania na studia filologiczne 2024/2025

Aby zostać dyplomowanym filologiem należy poznać co najmniej jeden język obcy i zdać z niego śpiewająco maturę. Komisja kwalifikacyjna weźmie pod uwagę również wyniki matury z języka polskiego, ojczystego, jak i dodatkowych przedmiotów humanistycznych - historii, wiedzy o społeczeństwie czy geografii.

W ramach rekrutacji na studia filologiczne przeprowadzany jest konkurs świadectw, komisja wyłania najlepszych kandydatów ze śpiewającymi wynikami maturalnymi i wpisuje ich na listę studentów. Tak więc, jeśli chcecie zostać dyplomowanymi filologami, to musicie się dobrze uczyć i pięknie zdać maturę!

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile osób na miejsce na studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim

Studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim należą do jednej z najbardziej popularnych grup kierunków. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Śląski w Katowicach na filologię angielską ubiegało się ponad 5 kandydatów na jedno miejsce. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim?

Studia filologiczne w Katowicach to zestaw najczęściej poszukiwanych kierunków, oferujących studentom wiele ścieżek kształcenia, rozwijających indywidualne zainteresowania. Dzięki nim studenci mogą poznać między innymi współczesny język biznesu, zasady tłumaczeń, język stosowany w branży turystycznej. Co zrozumiałe, studia filologiczne w Katowicach to także możliwość zagłębienia się w literaturę i kulturę konkretnego obszaru językowego.

Najpopularniejsze kierunki filologiczne w Katowicach: Filologia angielska, Filologia polska, Filologia romańska, Filologia germańska.

Współczesne studia filologiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Praca po studiach filologicznych

Absolwenci studiów filologicznych znajdują zatrudnienie między innymi w biurach tłumaczeń, ośrodkach masowego przekazu, turystyce i sektorze usług, wydawnictwach, instytucjach kulturalnych.

 

Zarobki

Średnie zarobki w Katowicach na popularnych stanowiskach związanych z wiedzą filologiczną wahają się od 3900 zł do 6600 zł brutto (wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od doświadczenia, stażu pracy, miejsca pracy, stanowiska).

 

Typ studiów

Kim są filolodzy? To osoby specjalizujące się w komunikacji i umiejętności posługiwania się językami obcymi. To osoby szybko i logicznie myślące, mające smykałkę do matematyki i muzyki. Szczególnie łatwo jest nauczyć się języków obcych osobom o zdolnościach muzycznych. Wrażliwość na dźwięki łączy się z umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli więc czujesz, że nauka języka obcego to dla Ciebie pestka, to może warto pomyśleć o studiach filologicznych? To nauka o języku, o komunikacji, o historii społeczeństwa, historii dorobku materialnego człowieka.

Studia filologiczne to poznanie historii, psychologii, kultury, literatury, jak i możliwości wykorzystania informacji w praktyce. To także dogłębne rozgrzebanie gramatyki danego języka w celu jego szczegółowego poznania. Filolodzy to cenieni pracownicy korporacji międzynarodowych, tłumacze, nauczyciele, jak i pisarze. Znają materię słowa jak nikt inny.

Mogą bezproblemowo porozumiewać się z całym światem. Nie mają żadnych barier komunikacyjnych. Są odważni w kontaktach z innymi, budują relacje, pośredniczą w trudnych rozmowach. Praca filologów jest niezbędnym elementem świata biznesu, jak i polityki. Odkąd mamy do czynienia z globalizacją, filolodzy są wszędzie, praktycznie w każdej dziedzinie życia społecznego mają co robić. Na studiach filologicznych w Katowicach poznacie nie tylko język danego narodu, ale i mentalność społeczności władającej danym językiem, jak i umiejętności projektowania relacji.

Ciekawe specjalizacje z projektowania rozrywki interaktywnej, tłumaczenia gier czy specjalizacji biznesowych, z pewnością mogą Was przekonać do wybrania Uniwersytetu Śląskiego i oferowanych przez Wydział Filologiczny kierunków. Sprawdźcie, jakie perełki przygotowała dla Was kadra Uniwersytetu Śląskiego, zobaczcie czy któryś z kierunków filologicznych i któraś ze specjalizacji Was przekonuje!

 

Studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Miłośnicy literatury i aspirujący poligloci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze studiami filologicznymi w Katowicach i województwie śląskim, wybiorą jeden z tamtejszych kierunków pierwszego stopnia. Po ukończeniu sześciu semestrów nauki oraz obronie pracy dyplomowej, staną się oni specjalistami z wyższym wykształceniem i dyplomem licencjata, który otworzy przed nimi wiele dróg zawodowych.

Osoby chcące kontynuować naukę mogą podjąć studia magisterskie drugiego stopnia, które będą trwały dwa lata. Jeżeli posiadasz dyplom ukończenia studiów wyższych dowolnego stopnia i specyfiki, możesz aplikować na filologiczne kierunki podyplomowe. Jest to doskonały sposób na przebranżowienie lub udoskonalenie posiadanych już kompetencji.

Kształcenie na studiach filologicznych możesz realizować w trybie stacjonarnym, co będzie wiązało się z uczęszczaniem na wykłady i zajęcia rozłożone pomiędzy pięcioma dniami roboczymi w tygodniu, lub zaocznym, mającym charakter weekendowych zjazdów co kilka tygodni.

czytaj dalej studia w Katowicach i woj. śląskim

Czy studia filologiczne w Katowicach są trudne?

Studia filologiczne w Katowicach to sporych rozmiarów przestrzeń kształcenia, którą tworzą rozmaite kierunki, kierowane do osób zainteresowanych nie tylko nauką języków, ale również poznawaniem innych kultur, obyczajów czy dóbr kultury. Obszar studiów filologicznych jest bardzo ciekawy, ale największym jego atutem jest to, że pozwala pozyskać wykształcenie, na które składa się konkretna wiedza oraz jasno określone umiejętności i kompetencje społeczne. Studia filologiczne w Katowicach nie są trudne, choć oczywiście w realizowanych programach można odnaleźć przedmioty wymagające dogłębniejszego zaznajomienia się z problemem czy też wymagające większego skupienia i intensywniejszej pracy.

 

Kierunki studiów filologicznych w Katowicach i woj. śląskim

Wśród kierunków filologicznych, oferowanych przez uczelnie w Katowicach i województwie śląskim, znajdziesz najpopularniejsze propozycje, na które każdego roku kandyduje wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Zaliczyć można do nich na przykład filologię angielską, polską oraz germańską. Bardziej unikalne propozycje, które umożliwią uzyskanie wyjątkowych kompetencji, to na przykład międzynarodowe studia polskie oraz filologia romańska.

Nie od dziś wiadomo, że warto kształcić się interdyscyplinarnie, aby móc pochwalić się szerokim spektrum wiedzy i umiejętności, możliwych do wykorzystania na współczesnej arenie międzynarodowej. English studies – american and canadian studies for intercultural communications and diplomacy oraz język angielski w biznesie to doskonałe przykłady właśnie takich kierunków. To tylko niektóre z licznych propozycji filologicznych. Jak sam widzisz, wybór będzie na tyle duży, że bez trudu dokonasz tego najbardziej właściwego.

 

Kierunki filologiczne w Katowicach i woj. śląskim - rekrutacja 2024/2025

czytaj dalej kierunki studiów w Katowicach i woj. śląskim

 

Gdzie studiować kierunki filologiczne w Katowicach i woj. śląskim

Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: językoznawstwa, literaturoznawstwa, a także z zakresu wybranej przez siebie specjalności. Absolwenci studiów filologicznych odnajdują się w pracy w wydawnictwach, mediach, szkołach językowych, międzynarodowych korporacjach, biurach tłumaczeń.

Jeżeli wybierasz się na studia filologiczne w Katowicach i województwie śląskim, czekać na ciebie będzie bogata oferta uczelni wyższych. Większość osób bez trudu znajduje idealną dla siebie placówkę, która pozwala im na realizację intelektualnych wyzwań, kształtowanie charakteru oraz poznawanie interesującej ich dziedziny z naukowej strony. Dodatkowym atutem są atrakcyjne oferty stypendialne oraz stażowe, adresowane do osób z najlepszymi wynikami w nauce.

Jedną z najbardziej popularnych tamtejszych uczelni jest niewątpliwie Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wieloletnia tradycja akademicka, wysoka jakość kształcenia oraz zadowalające jego efekty pozwalają studentom nie martwić się o swoją przyszłość. Na uwagę zasługują również pozostałe placówki, będące uczelniami prywatnymi. Osoby, które planują związanie kilku najbliższych lat życia właśnie z nimi, powinny mieć na uwadze konieczność uiszczania systematycznych opłat za czesne.

 

Gdzie studiować kierunki filologiczne w Katowicach i woj. śląskim:

  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Akademia WSB w Gliwicach
  • Politechnika Śląska
  • Uniwersytet WSB Merito w Chorzowie
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
czytaj dalej uczelnie w Katowicach i woj. śląskim


Kierunki filologiczne - uczelnie publiczne (państwowe) w Katowicach i woj. śląskim

  • Politechnika Śląska
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach

czytaj dalej uczelnie publiczne w Katowicach i woj. śląskim

 

 

Kierunki filologiczne - uczelnie niepubliczne (prywatne) w Katowicach i woj. śląskim

  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Akademia WSB w Gliwicach
  • Uniwersytet WSB Merito w Chorzowie
  • Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

czytaj dalej uczelnie prywatne w Katowicach i woj. śląskim

 

 

Jakie studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim wybrać, aby mieć dobrą pracę

Obecnie na międzynarodowym rynku pracy, coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na umiejętność biegłego władania przynajmniej jednym językiem obcym u potencjalnych pracowników. Bardzo często opanowanie najpopularniejszego języka świata, czyli angielskiego, okazuje się w ich oczach niewystarczające. Oznacza to, że absolwenci kierunków filologicznych, przede wszystkim tych najbardziej unikalnych i deficytowych, mają duże szanse na odniesienie sukcesu w życiu zawodowym.

Jaki kierunek filologiczny wybrać, aby jak najlepiej zadbać o swoją przyszłość? Wszystko zależy, co tak naprawdę chciałbyś osiągnąć. Jeżeli zależy ci na wysokich zarobkach, powinieneś szukać kierunku, który umożliwi ci uzyskanie kompetencji wyróżniających się, interdyscyplinarnych i szerokich. Przed aplikacją na studia warto zorientować się w wymaganiach współczesnych pracodawców oraz dochodowości określonych zawodów, jakie można wykonywać po ukończeniu studiów filologicznych.

Postaraj się o znalezienie wiarygodnych danych w Internecie oraz w miarę możliwości zbierz opinie od absolwentów. Jeśli natomiast przez dobrą pracę rozumiesz taką aktywność zawodową, która pozwoli ci na spełnianie marzeń, zastanów się nad swoimi zainteresowaniami, a następnie przeanalizuj siatkę programową śląskich kierunków filologicznych. Wybierz studia najbardziej spójne z twoimi aspiracjami.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej to między innymi:

  • Nauczyciel w szkole językowej
  • Specjalista do spraw komunikacji w biznesie
  • Językoznawca
  • Tłumacz
  • Lingwista
  • Pisarz
  • Bloger
  • Copywriter
  • Pracownik korporacji
  • Pracownik ambasady

 

Większość kierunków filologicznych pozwala na uzyskanie dość uniwersalnych kompetencji. W praktyce oznacza to, że absolwenci mogą podjąć pracę w wielu obszarach zawodowych, różniących się między sobą wieloma czynnikami. Jako absolwent będziesz mógł pomyśleć o zatrudnieniu w placówkach oświatowych, szkołach językowych, biurach tłumaczeniowych, mass-mediach, szeroko rozumianej przestrzeni internetowej, międzynarodowych korporacjach oraz firmach o różnym charakterze działania.

Wybierz takie studia filologiczne, które pozwolą ci się realizować w najbardziej interesujących cię obszarach. Pamiętaj, że każdy zawód wykonywany z pasją może przynieść ci nie tylko zadowalające dochody, ale również zapewnić wiele satysfakcji.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą w Katowicach i woj. śląskim

Zastanawiasz się, gdzie powinieneś realizować wybrany kierunek filologiczny? Jeżeli myślisz o kształceniu na Śląsku, będziesz mógł wybrać jedną z pięciu tamtejszych uczelni. Na początku przeanalizuj oferty przygotowane przez każdą z nich, aby upewnić się w słuszności swojej decyzji.

Poszukaj wiarygodnych opinii w Internecie, a jeśli masz możliwość, dodatkowo zapytaj znajomych studentów lub absolwentów kierunków filologicznych. Przemyśl w jakim trybie chciałbyś realizować dany kierunek – pamiętaj, że nie wszystkie uczelnie pozwolą ci na kształcenie niestacjonarne.

Oczywiście wybór może być trudny nawet pomimo zastosowania się do powyższych rad. Sytuacji nie ułatwia fakt, że wybór uczelni może zaważyć przynajmniej na kilku najbliższych latach twojego życia. Dlatego kilkukrotnie przemyśl wszelkie za i przeciw i postaraj się podejść do procesu decyzyjnego z rozwagą. W przeciwnym wypadku może się on okazać trudniejszy.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

Czy studia filologiczne w Katowicach to studia z przyszłością?

Wartość umiejętności językowych nigdy nie spadnie. Zawsze będą one niezwykle cenne i zawsze będą szerzej otwierać drzwi do kariery zawodowej. Ale warto pamiętać o tym, że studia filologiczne w Katowicach oferują znacznie więcej niż wejście na wyższy poziom językowych zdolności. Studia oferują wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, które można wykorzystać w wielu miejscach, nie tylko w szkołach czy biurach tłumaczeń. I właśnie dlatego śmiało można powiedzieć, że studia filologiczne w Katowicach to studia z przyszłością. Pozwalają zdobyć wykształcenie, które mile widziane jest między innymi w: mediach, instytucjach kultury, dyplomacji, biznesie, polityce, instytucjach samorządowych czy organizacjach międzynarodowych.

 

Czy warto iść na studia filologiczne w Katowicach i woj. śląskim

Nim zaczniesz zastanawiać się nad zasadnością podjęcia studiów filologicznych w Katowicach i województwie śląskim, powinieneś szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę chciałbyś iść na studia. Jest to bardzo ważne, ponieważ działanie niezgodne z posiadanymi przekonaniami może negatywnie wpłynąć na jakość przyszłego życia.

Dziś czujemy dużą presję nakładaną na uczniów szkół średnich. Są oni bardzo często przekonywani do decyzji w kwestii studiowania. Chociaż czas kształcenia wyższego może okazać się najlepszą przygodą w życiu, nie należy nikogo zmuszać do realizacji własnych niespełnionych oczekiwań.Kiedy już upewnisz się w decyzji o pójściu na studia, pozostanie ci wybór ścieżki przyszłego kształcenia oraz miejsca jego realizacji.

Kierunki filologiczne adresowane są przede wszystkim do osób o zainteresowaniach humanistycznych i społecznych, które dobrze odnajdują się w nauce języków obcych, lubią literaturę oraz analizowanie portretów psychologicznych bohaterów powieści. Jeżeli czujesz, że właśnie takie wykształcenie będzie ci najbardziej odpowiadało, bez wahania wybierz jeden z interesujących cię kierunków filologicznych w województwie śląskim!

Znajdziesz tam pięć uczelni wyższych, a wśród nich dużą różnorodność, jeśli chodzi o charakter realizowanych zagadnień programowych, oczekiwane efekty kształcenia, możliwość studiowania w określonym trybie oraz podejście samych wykładowców. Pamiętaj, że śląskie uczelnie zaoferują ci wysoką jakość kształcenia, a ponadto stworzą możliwość ciągłego rozwoju intelektualnego poprzez tworzenie ciekawych wykładów i zajęć pozauczelnianych.

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany co do miejsca podjęcia nauki, pomyśl o atrakcyjnych programach stypendialnych oraz możliwości wzięcia udziału w międzynarodowych wymianach studenckich. Na Śląsku każdy przyszły student, marzący o uzyskaniu wszechstronnej wiedzy filologicznej i umiejętności posługiwania się wybranym językiem na wysokim poziomie. Zadbaj o uzyskanie zadowalających cię wyników na egzaminie maturalnym i aplikuj na jeden z tamtejszych kierunków, a przekonasz się, że warto!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach filologicznych

Filolodzy to świetni nauczyciele języków obcych, korepetytorzy, ale nie tylko. To również tłumacze w zakresie tekstów specjalistycznych, jak i normalnych. Tłumacze wspierają przedsiębiorców działających na międzynarodowej arenie, przygotowują teksty ofert, często są obecni podczas negocjacji z kontrahentami. Tłumacze przysięgli zajmują się ważnymi tekstami prawnymi, dokumentacją. 

Praca tłumacza niekiedy jest bardzo ciekawa - osoba taka wiele podróżuje, utrzymuje kontakty z różnymi środowiskami, ma okazję brylować w towarzystwie. To praca dla ludzi lubiących ruch i nawiązywanie nowych kontaktów, praca dla odważnych. Poza tłumaczeniem, filolodzy zajmują się również publicystyką, pracują w redakcjach czasopism, instytucjach kulturalnych, w turystyce i sektorze usług z nią związanych.

Wielu filologów znajduje zatrudnienie w ośrodkach masowego przekazu (radio, prasa, TV, jak i internet). Im trudniejszy język wybierzecie jako Wasz wiodący, tym bardziej zwiększycie swoje szanse na znalezienie ciekawej pracy. Na Uniwersytecie Śląskim ciekawe są kierunki związane z językami indyjskimi. Wciąż w Polsce mamy zbyt mało specjalistów zajmujących się trudnymi językami obcymi. Filologów angielskich, germanistów, iberystów mamy już naprawdę sporo. To nasz rodzaj podpowiedzi, jakie kierunki filologiczne warto wybrać.

Filolodzy dzięki rozbudowanym umiejętnościom komunikacyjnym odnajdą się wszędzie tam, gdzie istotne są umiejętności sprawnego komunikowania się - korporacje międzynarodowe, agencje marketingowe, reklamowe czy praca w działach PR i HR - nic nie stoi na przeszkodzie, by nie iść standardową drogą filologa, a działać wedle własnego pomysłu. Filolodzy prowadzą własne działalności gospodarcze, na przykład zakładają szkoły językowe, prowadzą korepetycje. A Ci, którzy czują powołanie nauczycielskie, znajdują zatrudnienie w szkołach podstawowych, przedszkolach, jak i w szkolnictwie zawodowym.

POZOSTAŁE UCZELNIE W KATOWICACH I WOJ. ŚLĄSKIM NA KTÓRYCH SĄ STUDIA FILOLOGICZNE

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET ŚLĄSKI - STUDIA FILOLOGICZNE

W Katowicach możecie podjąć studia filologiczne na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach:

Wydział Filologiczny

  • filologia angielska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. język biznesu, kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, kultura-media-translacja, nauczycielska, nauczycielska z informatyką, nauczycielska z językiem niemieckim, projektowanie rozrywki interaktywnej, projektowanie rozrywki interaktywnej oraz lokalizacja gier i oprogramowania, tłumaczeniowa, tłumaczeniowa z językami Indii, tłumaczeniowa z językiem chińskim, tłumaczeniowa z językiem japońskim, tłumaczeniowa z językiem niemieckim
  • filologia germańska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. interkulturowe studia niemcoznawcze, język niemiecki od podstaw, język szwedzki, nauczycielska, nauczycielska z językiem szwedzkim, tłumaczeniowa w zakresie języka prawniczego i ekonomicznego, tłumaczeniowa w zakresie języków specjalistycznych
  • filologia klasyczna - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • filologia polska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • filologia słowiańska - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. językowo-kulturowa z językiem zachodnioeuropejskim, przekład w komunikacji międzykulturowej,
  • filologia - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne, spec. europejskie studia leksykograficzne, filologia romańska, filologia włoska, język francuski w mediach i biznesie, język francuski z programem tłumaczenia specjalistycznego i wspomaganego komputerowo, język hiszpański z programem tłumaczeniowym, język hiszpański z programem: kultura, literatura i media Ameryce Łacińskiej, język rosyjski - program język biznesu, język rosyjski w mediach i komunikacji społecznej, język włoski w mediach i biznesie, język włoski z programem tłumaczeniowym, języki stosowane, rosjoznawstwo
  • językoznawstwo - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,
  • komunikacja promocyjna i kryzysowa - studia I i II stopnia stacjonarne, niestacjonarne,

dowiedz się więcej>

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)