Dziś większość potężnych przedsiębiorstw produkcyjnych rozwija się na arenie międzynarodowej. Wystarczy spojrzeć na sprzęty, które mamy w domu – nie sprowadzamy je z odległych krajów, są one bowiem produkowane w fabrykach powstałych w kraju. Należą one jednak do globalnych koncernów. Tendencje te generują zapotrzebowanie na specjalistów, którzy będą wiedzieli, jak poruszać się na arenie międzynarodowej produkcji.
Uczelnie w Warszawie dostrzegają te tendencje, przez co stwarzają też ofertę kształcenia taką jak zarządzanie i inżynieria produkcji zglobalizowanej. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia zdobywać będą interdyscyplinarne wykształcenie. W siatce programowej odnajdą oni przykładowo przedmioty takie jak: sterowanie procesami produkcyjnymi, prawo i ekonomikę ochrony środowiska, czy zarządzanie procesami wytwórczymi.
Zarządzanie i inżynieria produkcji zglobalizowanej to idealna propozycja kształcenia dla studentów, którzy chcieliby rozwijać swoja karierę na arenie międzynarodowej. Dostaną oni taką szansę we wszelkich przedsiębiorstwach produkcyjnych o różnorodnych profilach działalności.