Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Wiadomym jest, że samorządy terytorialne posiadają finanse. Ich dochodami są dochody własne oraz subwencje ogólne i dotacje celowe z budżetu państwa. Wydawać by się mogło, że Zarządzanie finansami samorządu terytorialnego to nauka w jaki sposób prawidłowo zarządzać tymi finansami, ale jest to znacznie szersze pojęcie.
W toku nauki studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania dochodami i wydatkami samorządu terytorialnego w warunkach decentralizacji, polityki inwestycyjnej samorządu terytorialnego, gospodarki komunalnej oraz analizy finansowej i budżetowania w jednostkach samorządu terytorialnego. Kształcenie zawiera także zagadnienia teoretyczne, mające na celu wyjaśnić między innymi czym jest teoria lokalizmu, jakie są modele i style zarządzania finansami, czy też jak brzmią konstytucyjne uregulowania dotyczące samorządu terytorialnego.
Zarządzanie finansami samorządu terytorialnego to propozycja kształcenia dla tych, którzy chcieliby podjąć pracę w instytucjach rządowych i samorządowych, krajowej administracji skarbowej, przedsiębiorstwach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach prywatnych wykorzystujących środki publiczne, czy organizacjach pożytku publicznego.