Programowanie aplikacji biznesowych to jedna z bardziej innowacyjnych propozycji kształcenia, która odzwierciedla zapotrzebowanie, jakie pojawia się na aktualnym rynku gospodarczym. Dziś bowiem każda firma rozwija się w oparciu o technologie cyfrowe. To oferta kształcenia, która zaadresowana jest do osób, chcących rozwijać swoje kompetencje zawodowe właśnie w tym zakresie.
Studenci poznają różnorodne narzędzia tworzenia, wdrażania i integrowania biznesowych aplikacji, które wykorzystywać będą najnowocześniejsze technologie. Warto podkreślić, że kształcenie będzie mieć przede wszystkim wymiar praktyczny, dzięki czemu studenci będą znać niuanse programowania. W programie kształcenia znajdą się zajęcia, dzięki którym studenci zapoznają się z programowaniem rozproszonym, czy platformami budowania aplikacji.
Po ukończeniu kształcenia abiturienci będą gotowi na aktywny rozwój zawodowy nie tylko w branży informatycznej, lecz także w sektorze przedsiębiorstw prywatnych, gdzie będą mogli pracować na stanowiskach programistów. Będą oni bowiem specjalistami w zakresie programowania systemów biznesowych. Mogą szukać zatrudnienia np. w: nowoczesnych przedsiębiorstwach, korporacjach, urzędach, firmach technologicznych.
Specjalności na kierunku informatyka
Studenci programowania aplikacji biznesowych szkolą się w zakresie m.in. tworzenia, wdrażania oraz integrowania biznesowych aplikacji rozproszonych, a także do wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych w celu optymalizowania działania aplikacji biznesowych. Studia na tej ścieżce kształcenia poświęcone są np. zastosowaniu tradycyjnych niekonwencjonalnych technologii programowania oraz technikom projektowania prostych i skomplikowanych systemów.
W trakcie nauki studenci poznają m.in.: języki programowania (np. Java, C#, Groovy, Scala); środowiska Java, .NET, Scala; zasady programowania rozproszonego; platformy budowy aplikacji Web; wzorce projektowe aplikacji biznesowych (np. Enterprise Java Beans); sposoby pracy z serwerami aplikacji; techniki programowania na urządzenia mobilne (np. Android i WindowsPhone); technologię Internetu; sposoby administrowania bazami danych.
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.:architektury aplikacji biznesowych; specyfiki portali biznesowych; technologii programistycznych budowy systemów informacyjnych; zastosowania nowych technologii programowania aplikacji biznesowych.
Absolwenci programowania aplikacji biznesowych to osoby, które wyróżniają się specjalistyczną wiedzą z zakresu informatyki, zdolnościami programistycznymi oraz innowacyjnym, kreatywnym i nastawionym na efektywność podejściem. Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą oczekiwać zatrudnienia np. w nowoczesnych przedsiębiorstwach, którym zależy na wykorzystaniu nowoczesnej technologii np. w działaniach sprzedażowych, komunikacyjnych czy marketingowych.
Absolwent programowania aplikacji biznesowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Programowanie aplikacji biznesowych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku informatyka.
Informatyka to kierunek czerpiący z dziedzin matematycznych i technicznych. Studenci informatyki w trakcie nauki zgłębiają podstawowe zagadnienia dotyczące np.: programowania strukturalnego i obiektowego, struktur danych, systemów operacyjnych, sieci projektowych czy technik programowania. Absolwenci tego kierunku przygotowani są do szeroko rozumianej pracy zespołowej. W programie tych studiów przewidywane są przedmioty ściśle związane np. z: systemami i sieciami komputerowymi, inżynierią oprogramowania czy zarządzaniem komunikacją w zespole programistycznym.
Absolwenci informatyki doceniani są zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz praktycznym umiejętnościom informatycy mogą liczyć na zatrudnienie m.in. w: firmach komputerowych, instytucjach samorządowych czy w oświacie. Absolwenci tego kierunku studiów mogą aplikować na stanowisko np.: programisty, testera oprogramowania, developera, grafika komputerowego czy specjalisty ds. efektów specjalnych. Uczelnie w Warszawie oferują studentom możliwość rozwoju w ramach jednej z wielu ścieżek kształcenia.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Warszawie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Warszawie