Pedagogika resocjalizacyjna to propozycja kształcenia dla osób, które chcą pracować z osobami niedostosowanymi społecznie, wykluczonymi bądź będącymi na granicy wykluczenia społecznego. Twoi przyszli podopieczni będą borykać się z problemami wychowawczymi, a Twoim zadaniem będzie poprawienie ich sytuacji życiowej.
Studenci zdobywają potrzebne cechy charakteru, które w przypadku resocjalizacji są niezbędne. Kandydaci rozwijają komunikatywność, kreatywność, asertywność, pracują nad emisją głosu czy umiejętnością radzenia sobie ze stresem. Zajęcia w dużej mierze mają charakter praktyczny i twórczy, ponieważ w pracy z trudną młodzieżą to kreatywne sposoby działania sprawdzają się najbardziej. Rozwiniesz umiejętności diagnostyczne, a także poznasz nowatorskie metody i techniki oddziaływań.
Twoim miejscem pracy staną się zakłady poprawcze, zakłady karne, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, kuratorskie ośrodki pracy, ośrodki pomocy społeczno-wychowawczej, organizacje działające na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej społecznie, placówki pracujące z osobami z uzależnieniami, ośrodki interwencji kryzysowej. Praca w zakresie resocjalizacji jest trudna, ale niezwykle satysfakcjonująca.
Pedagogika resocjalizacyjna to ścieżka kształcenia, która pozwoli rozwinąć umiejętności z zakresu pedagogiki, nauk o wychowaniu, resocjalizacji, a także umiejętności interdyscyplinarnych i diagnostycznych.
Program studiów pozwala studentom rozwinąć umiejętności diagnostyczne, a także poznasz nowatorskie metody i techniki oddziaływań.
W programie ścieżki pedagogika resocjalizacyjna znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Pedagogika resocjalizacyjna to ścieżka kształcenia, która oferowana jest przez uczelnie w Łodzi i pozwala studentom na zdobycie umiejętności niezbędnych do przyszłej pracy zawodowej.
Dodatkowym atutem tej ścieżki kształcenia jest przewidywany w programie studiów język obcy na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.
Absolwenci ścieżki pedagogika resocjalizacyjna, którzy ukończyli studia w Łodzi, są przygotowani do pracy w domach i ośrodkach pomocy społecznej, domach dziecka, pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach szkolno-wychowawczych, hospicjach, fundacjach i stowarzyszeniach, schroniskach, domach opieki i hostelach oraz w organizacjach pozarządowych. Absolwenci są również gotowi do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwenci pedagogiki mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach, jak m.in.:
Pedagogika resocjalizacyjna to studia, które można podjąć w ramach kierunku studiów pedagogika w Łodzi.
Pedagogika to kierunek studiów, który znajduje się w ofercie łódzkich uczelni. Studenci w trakcie zajęć poznają zagadnienia z zakresu mechaniki, przemysłu, a także automatyki.
W trakcie studiów na kierunku pedagogika studenci zdobywają wiele umiejętności m.in. zakresu pedagogiki, wychowania, psychologii, edukacji, ale także i prawa.
Łódzkie uczelnie oferujące kierunek pedagogika mają w ofercie również wiele specjalności, dzięki którym studenci mogą zdobywać dodatkową specjalistyczną wiedzę, która pozwoli im na ukierunkowanie się na przyszłą pracę zawodową np. z dziećmi bądź osobami starszymi. Studenci mogą również zdobyć uprawienia do pracy w placówkach oświatowych.
Studenci pedagogiki zobowiązani są również do odbycia praktyk zawodowych, które pozwalają na sprawdzenie nabytych umiejętności w praktyce. Dodatkowo studenci mogą rozwijać się w zakresie wybranego przez siebie języka obcego na poziomie B2.
Dowiedz się więcej: pedagogika studia w Łodzi
Zobacz także: