Matematyka i fizyka to jedne z twoich ulubionych przedmiotów? Nie boisz się intelektualnych wyzwań? Chciałbyś swoją zawodową przyszłość związać z sektorem budownictwa? Jeśli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to propozycja kształcenia jaką jest inżynieria produkcji budowlanej czeka właśnie na ciebie. Została ona stworzona przez uczelnie w Warszawie i odpowiada na zapotrzebowanie, panujące na aktualnym rynku zatrudnienia.
Studenci zdobywać będą unikalne kwalifikacje z zakresu podstaw chemii materiałów budowlanych, robót remontowych i rozbiórkowych, wszelkich technologii kompozytów, projektowania i sterowania procesami produkcji wyrobów budowlanych, czy kierowanie tymi procesami. Jak widzisz zatem – twoje wykształcenie będzie mieć przede wszystkim charakter praktyczny.
Oczywiście twoje kompetencje zawodowe opierać się będą na stabilnych podstawach teoretycznych, dzięki czemu nie musisz się obawiać o przyszłe zatrudnienie. Czekać będą na ciebie wszelkie przedsiębiorstwa produkcyjne oraz firmy budowlane, a ty będziesz mógł podejmować aktywną współpracę z przedstawicielami innych dyscyplin inżynieryjnych.
W programie inżynierii produkcji budowlanej znajdują się przedmioty poświęcone np.: chemii materiałów budowlanych oraz ich właściwościom; zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych w budownictwie; podstawom projektowania i sterowania procesami produkcji wyrobów budowlanych; projektowaniu procesów realizacji obiektów budowlanych i inżynierskich; technik stosowanych w kierowaniu inwestycjami budowlanymi.
Studenci tej ścieżki kształcenia zdobywają specjalistyczną wiedzę, niezbędną m.in. do wznoszenia obiektów budowlanych i kierowania realizacją przedsięwzięć inwestycyjno-budowlanych, Studia na inżynierii produkcji budowlanej związane są ściśle np. z dziedzinami technicznymi; optymalizacją decyzji; obsługą profesjonalnych programów komputerowych; podstawami ekonomiki.
W programie studiów na inżynierii produkcji budowlanej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: specyfiki i zastosowania poszczególnych materiałów budowlanych; technologii rozwiązań materiałowych; metod projektowania kompozytów budowlanych; technik projektowania i organizowania inwestycji budowlanych.
Absolwenci inżynierii produkcji budowlanej wyróżniają się wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie np.: technologii robót budowlanych; ograniczeń prawno-administracyjnych w branży budowniczej; ekonomicznych i finansowych czynników kształtujących procesy inwestycyjno-budowlane; zarządzania przedsiębiorstwem budowlanym.
Absolwent inżynierii produkcji budowlanej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Inżynieria komunikacyjna w budownictwie to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku budownictwo.
Budownictwo to kierunek o charakterze technicznym. Absolwenci tych studiów przygotowani są kompleksowo m.in. do: kierowania pracami budowlanymi; projektowania i wznoszenia konstrukcji komunikacyjnych lub lądowych, a także dróg, mostów, elementów infrastruktury energetycznej czy obiektów budowlanych. Studenci budownictwa zyskują podstawy do twórczej pracy w zakresie np. projektowania, wykonawstwa, remontów czy nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi z wykorzystaniem nowoczesnych technik komputerowych.
Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą szukać stabilnego zatrudnienia m.in. w: biurach konstrukcyjno-projektowych, przemysłach materiałów budowlanych czy jednostkach administracji architektoniczno-budowlanej. Uczelnie w Warszawie pozwalają inżynierom budownictwa zdobyć także zdolności zarządcze i organizacyjne – dzięki temu absolwenci mogą również rozpocząć własną działalność projektową.
Dowiedz się więcej: budownictwo studia w Warszawie
Zobacz także: