Czym są decyzje finansowe? Ogólnie rzecz ujmując jest to wybór źródeł finansowania przedsiębiorstwa. Na tej podstawie możemy powiedzieć, że do decyzji finansowych należą: decyzje mające na celu pozyskanie pomocniczego dodatkowego kapitału własnego, a także decyzje o zaciągnięciu pożyczek lub kredytów. Jaką podjąć? Którą opcję wybrać? Wybór czasami bywa niełatwy.
Decyzje finansowe to także propozycja kształcenia, która przygotowuje studentów do pracy w szerokim zakresie działalności finansowej w przedsiębiorstwach, sektorze publicznym oraz w instytucjach rynku finansowego. Przygotowanie to opiera się głównie o solidną wiedzę na temat operacji i transakcji finansowych, odbywających się między dostawcami usług finansowych oraz klientami korporacyjnymi, publicznymi i indywidualnymi.
Studenci zaznajamiają się z finansowaniem przedsięwzięć z funduszy europejskich, zarządzaniem inwestycjami kapitałowymi, finansami firm rodzinnych, ale przede wszystkim celem Decyzji finansowych jest prezentacja i analiza relacji instytucji finansowych z ich klientami ze szczególnym uwzględnieniem aspektów i sposobów podejmowania decyzji w operacjach finansowych przeprowadzanych między tymi stronami.
Decyzje finansowe to ścieżka kształcenia, która pozwala na rozwinięcie wiedzy z zakresu finansów przedsiębiorstw oraz sektora publicznego. Dodatkowo w trakcie zajęć studenci poznają jak działają instytucje rynku finansowego.
Program studiów pozwala studentom na zdobycie wiedzy na temat operacji i transakcji finansowych, które mogą odbywać się między dostawcami usług finansowych, a także między klientami korporacyjnymi, publicznymi i indywidualnymi. Dodatkowo studenci podczas zajęć poznają sposoby finansowania przedsięwzięć z funduszy europejskich, a także uczą się, jak zarządzać inwestycjami kapitałowymi.
Studenci decyzji finansowych mają również szansę na zdobycie umiejętności praktycznych podczas praktyk zawodowych.
W programie ścieżki decyzje finansowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Decyzje finansowe to ścieżka kształcenia, która oferowana jest przez szkoły wyższe w Łodzi i pozwala studentom na zdobycie umiejętności niezbędnych do przyszłej pracy zawodowej.
Dodatkowym atutem tej ścieżki kształcenia jest przewidywany w programie studiów język obcy na poziomie B2 wraz ze słownictwem specjalistycznym.
Absolwenci decyzji finansowych, którzy ukończyli studia w Łodzi, są przygotowani do pracy w takich miejscach, jak: zakłady ubezpieczeń, domy maklerskie, czy firmy doradztwa rachunkowego. Mogą oni również otworzyć i prowadzić własną działalność gospodarczą.
Absolwenci finansów i rachunkowości mogą szukać zatrudnienia m.in. w:
Decyzje finansowe to studia, które można podjąć w ramach kierunku studiów finanse i rachunkowość w Łodzi.
Finanse i rachunkowość to kierunek studiów, który oferowany jest przez łódzkie uczelnie. Studenci w trakcie zajęć poznają zagadnienia z zakresu finansów, ekonomii, prawa podatkowego, a także zarządzania.
W trakcie studiów finanse i rachunkowość studenci zdobywają wiele umiejętności m.in. zakresu rozliczania zobowiązań podatkowych, inwestycji kapitałowych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także oceny ryzyka finansowego. Absolwenci tego kierunku potrafią również wykonywać analizy finansowe i analizy relacji instytucji finansowych z ich klientami.
Łódzkie uczelnie oferujące kierunek finanse i rachunkowość mają w ofercie również wiele specjalności, dzięki którym studenci mogą zdobywać dodatkową specjalistyczną wiedzę oraz mogą ukierunkować się na swoją przyszłą pracę zawodową.
Studenci finansów i rachunkowości zobowiązani są również do odbycia praktyk zawodowych, które pozwalają na sprawdzenie nabytych umiejętności w praktyce. Dodatkowo studenci mogą rozwijać się w zakresie wybranego przez siebie języka obcego na poziomie B2.
Dowiedz się więcej: finanse i rachunkowość studia w Łodzi
Zobacz także: