Rynek aplikacji biznesowych i mobilnych gwałtownie się rozwija, dzięki czemu rynek pracy nieustannie wypatruje ekspertów w zakresie informatyki ekonomicznej i e-biznesu. Znajomość najnowszych technologii, umiejętność projektowania baz danych i wdrażania systemów informatycznych są na tyle cenne, że specjaliści w tym zakresie mają gwarancję zdobycia zatrudnienia.
Od studentów wymaga się analitycznego myślenia, elastyczności i samodzielności, która umożliwi realizację zadań informatycznych w zakresie biznesu. Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, dlatego kandydaci nie mogą mieć problemów z matematyką i fizyką. Kandydaci rozwijają także predyspozycje językowe i umiejętność pracy w zespole. Postaw na biznes i rozwój informatyczny.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku informatyka w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku informatyka w biznesie we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.
2. Program studiów i przedmioty
Rynek pracy coraz częściej poszukuje specjalistów, którzy odnajdą się w informatyce ekonomicznej, co oznacza, że nie będą mieli problemów z administracją baz danych, e-biznesem czy projektowaniem systemów informatycznych. Kierunek informatyka w biznesie we Wrocławiu możesz realizować na wybranych uczelniach, których wykaz znajdziesz w dziale poniżej.
Studenci uczęszczają na podstawowe przedmioty, które znajdziesz na niemal każdym kierunku informatycznym, jak na przykład bazy danych, grafika komputerowa czy sieci komputerowe. W programie kształcenia znajdziesz także:
-
programowanie aplikacji biznesowych
-
statystyczną analizę danych
-
modelowanie stochastyczne i symulacje dynamiczne
-
implementację zintegrowanych systemów informatycznych
Zajęcia dobierane są do specyfiki realizowanych ścieżek kształcenia.