Tester oprogramowania - studia podyplomowe w Trójmieście

Tester oprogramowania - studia podyplomowe w Trójmieście

Tester oprogramowania - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Tester oprogramowania - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku tester oprogramowania to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.

 

Tester oprogramowania to studia, które skupiają się na przekazywaniu podstawowej wiedzy z zakresu informatyki, w tym zrozumienia struktury systemów informatycznych, podstawowych koncepcji programowania oraz działania różnych typów oprogramowania. Omawiane są różnorodne techniki testowania oprogramowania, w tym testowanie manualne i automatyzacja testów. Studenci uczą się też projektowania testów, tworzenia przypadków testowych czy wykonywania testów w różnych środowiskach. Poznają popularne narzędzia wykorzystywane w testowaniu oprogramowania.

Absolwenci studiów na tym kierunku są przygotowani do pracy w branży IT jako testerzy oprogramowania – specjaliści zajmujący się oceną jakości i funkcjonalności tworzonego oprogramowania. Znajdą zatrudnienie także jako inżynierowie testów, którzy zajmą się nie tylko przeprowadzeniem ich, ale też projektowaniem i implementowaniem strategii testowania, automatyzacją oraz analizą wyników w celu poprawy wielu różnych procesów deweloperskich.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek tester oprogramowania - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Jakie wymagania rekrutacyjne?

Rekrutacja na studia podyplomowe w Trójmieście na ten kierunek przeznaczona jest dla osób, które planują rozwój kariery w projektach informatycznych w zakresie poprawy jakości oprogramowania. Kandydatem mogą być programiści czy informatycy, którzy pragną zdobyć wiedzę z zakresu testowania oprogramowania. Wymagane jest jednak co najmniej wykształcenie wyższe przy ubieganiu się o przyjęcie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku tester oprogramowania?

Studenci poznają popularne narzędzia wykorzystywane w testowaniu oprogramowania – narzędzia do automatyzacji testów, systemy zarządzania testami czy narzędzia do monitorowania błędów.

W trakcie kształcenia omawiane są także metody zarządzania jakością oprogramowania – planowanie procesu testowania, oceny ryzyka oraz metody zapewniania jakości w trakcie cyklu projektu. Uczestnicy poznają także proces wytwarzania oprogramowania oraz jego etapy z naciskiem na testowanie w różnych fazach projektu – w tym testowanie jednostkowe, integracyjne itd.

Wykładowcy omawiają również zasady zarządzania projektem testowania oprogramowania, w tym planowaniem zasobów, raportowaniem postępów oraz oceną wyników testów. Studenci uczą się także różnych technik testowania – testy czarnej skrzynki, regresji, obciążeniowe, bezpieczeństwa.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku tester oprogramowania, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów z zakresu testowania oprogramowania mają wiedzę na temat procesów testowania włączając w to planowanie testów, projektowanie przypadków testowych, wykonywanie testów oraz analizę ich wyników.

Znają zarówno techniki testowania manualnego, jak i automatycznego. Potrafią wykonywać testy ręcznie oraz tworzyć i uruchamiać skrypty testowe w celu automatyzacji testów. Obsługują różne narzędzia testowe używane w branży – środowiska testowe, oprogramowanie do zarządzania testami.

Absolwent potrafi identyfikować i analizować ryzyko związane z oprogramowaniem oraz oceniać jakość produktu na podstawie wyników testów. Jest w stanie wykrywać błędy i defekty oraz proponować działania naprawcze. Może także sporządzić dokładne raporty z przeprowadzonych testów, zawierające informacje o znalezionych błędach.

 

Ile trwają studia na kierunku tester oprogramowania?

Studia na kierunku tester oprogramowania, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

Jaka praca po studiach na kierunku tester oprogramowania

Studia w Trójmieście z zakresu testera oprogramowania, przygotowują absolwentów do pracy w roli specjalistów odpowiedzialnych za planowanie, projektowanie, wykonywanie i raportowanie testów w celu oceny jakości i funkcjonalności oprogramowania.

Absolwent znajdzie zatrudnienie także w roli inżyniera testów, który zajme się projektowaniem i implementowaniem strategii testowania, automatyzacją testów oraz analizą wyników w celu poprawy procesów deweloperskich.

Osoby z wykształceniem z zakresu testowania oprogramowania podejmą pracę również jako analitycy oprogramowania, którzy będą monitorować i oceniać jego jakość na różnych etapach rozwoju. Zajmą się analizą procesów testowania i identyfikacją obszarów wymagających ulepszeń.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku tester oprogramowania

  • tester oprogramowania,
  • inżynier testów oprogramowania,
  • analityk jakości oprogramowania,
  • specjalista do spraw zapewnienia jakości,
  • konsultant do spraw testowania oprogramowania,
  • specjalista do spraw automatyzacji testów,
  • koordynator testów,
  • tester aplikacji mobilnych.

Dzięki uzyskanym efektom kształcenia absolwenci studiów z testowania oprogramowania są przygotowani do skutecznej pracy jako testerzy oprogramowania w różnych sektorach branży IT. Są w stanie zapewnić wysoką jakość oprogramowania poprzez przeprowadzenie skutecznych testów oraz identyfikację i eliminację błędów przed wdrożeniem produktu na rynek.

Komentarze (0)