Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku coaching medyczny to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.
Coaching medyczny to studia podyplomowe w Trójmieście, których podstawowym celem jest przekazanie słuchaczom wiedzy oraz kompetencji niezbędnych do podjęcia pracy z pacjentami. Proces kształcenia skupia się na realizowaniu nauki od podstaw coachingu oraz zapoznaniu uczestników z nowoczesnymi narzędziami diagnostycznymi.
Studia umożliwiają absolwentom podjęcie pracy w roli profesjonalnych coachów medycznych, którzy wykazują się umiejętnościami w zakresie rozwijania relacji terapeutycznych i wspierania pacjentów w dbaniu o ich zdrowie.
Studia w Trójmieście na kierunku coaching medyczny skierowane są do absolwentów uczelni wyższych z zakresu medycyny oraz dowolnych kierunków. To idealny wybór dla pielęgniarek, terapeutów, psychologów, psychiatrów czy innych pracowników medycznych, którzy pragną poszerzyć zakres swoich kompetencji coachingu przy wspieraniu pacjentów.
Kandydatem mogą być także osoby zainteresowane zastosowaniem coachingu w pracy z pacjentami w ramach medycyny. Kształcenie wpisuje się także w oczekiwania kandydatów zaczynających swoją karierę w coachingu medycznym oraz dla każdego, kto pragnie zdobyć w tym zakresie niezbędne podstawy.
W trakcie rekrutacji należy złożyć kserokopię dowodu tożsamości, wypełniony formularz zgłoszenia, oświadczenie RODO i kopię dyplomu ukończenia kształcenia na studiach I lub II stopnia. Jeśli kandydat jest zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotny i chciałby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, może ubiegać się o sfinansowanie części kształcenia ze środków PUP.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Studia na kierunku coaching medyczny, prowadzone są zdalnie poprzez platformę do e-learningu za pomocą czatu czy wideokonferencji. Uczestnicy mogą korzystać przez cały tok nauki z udostępnionych materiałów dydaktycznych, nagrań z zajęć czy z zadań do wykonania.
Program kształcenia uwzględnia aktualne wymagania pracodawców oraz rynku pracy tak, aby umożliwić absolwentom odnalezienie się w przyszłym zawodzie coacha medycznego. W siatce zajęć znajdują się takie przedmioty, jak te w zakresie rodzajów coachingu, struktury procesu coachingowego, świadomości mentora w relacjach ze swoimi podopiecznymi.
Słuchacze zapoznają się także z celem procesu coachingowego, kontraktem w coachingu czy treningiem umiejętności psychologicznych. Duży nacisk kładziony jest na kształcenie psychologiczne, dzięki czemu absolwenci mają otwarte możliwości zawodowe w obszarze medycyny.
Wszystkie zajęcia prowadzi kadra doświadczonych wykładowców, którzy wykazują się obszerną wiedzą w zakresie coachingu, medycyny czy psychologii. Wykładowcy są uznanymi na świecie praktykami i specjalistami w swojej dziedzinie. Realizują kształcenie poprzez wiele aktywizujących technik wspierających rozwój słuchaczy w ramach coachingu medycznego.
Studia na kierunku coaching medyczny, możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Absolwenci studiów na kierunku coaching medyczny wykazują się obszernymi umiejętnościami trenerskimi i mentorskimi, które bez problemu wykorzystają w pracy ze swoimi podopiecznymi. Wiedzą, w jaki sposób efektywnie rozwijać relacje terapeutyczne, wspierając rozwój osobisty oraz zdrowie pacjentów.
W trakcie różnych zajęć studenci uczą się właściwego definiowania coachingu, jego rodzajów, celów czy struktury sesji coachingowej. W rezultacie absolwent potrafi efektywnie zarządzać procesem coachingu w kontekście medycznym.
Wykazuje się również kompetencjami komunikacyjnymi. Potrafi słuchać i uwzględniać w procesie sesji coachingowych potrzeby emocjonalne pacjenta. Dodatkowo ma rozbudowaną wiedzę z neurobiologii.
Absolwenci pomagają pacjentom odkrywać, rozumieć i osiągać cele życiowe. Koncentrują się na takim podejściu do osób chorych – w szczególności do pacjentów onkologicznych czy niepełnosprawnych.
Studia na kierunku coaching medyczny, trwają 1 rok (studia podyplomowe).
Po ukończeniu studiów na kierunku coaching medyczny, absolwent zyskuje przygotowanie do podjęcia pracy w roli coacha medycznego oraz wspierania podopiecznych w osiąganiu zdrowia czy dobrego samopoczucia.
Mogą współpracować z osobami chorymi, w ośrodkach opieki zdrowotnej czy wspierać lekarzy, pielęgniarki oraz inne osoby pomagające każdego dnia podopiecznym z różnymi schorzeniami.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku coaching medyczny
Studia na kierunku coaching medyczny realizują kształcenie z uwzględnieniem aktualnych wymagań podopiecznych. Absolwenci zyskują kompleksowe przygotowanie do podjęcia pracy w tym zawodzie.