Studia realizowane w ramach programu kształcenia prawo w administracji i gospodarce, wyróżniają się interdyscyplinarnym charakterem. Kształcenie będzie idealnym wyborem dla osób z różnym wykształceniem.
Uczelnie w Gdańsku realizują przedmioty, które prowadzą zarówno teoretycy, jak i praktycy. Dużą zaletą tych studiów jest też fakt, że umożliwiają zdobycie wiedzy w zakresie konkretnych gałęzi prawa bez konieczności ukończenia 5-letniego kształcenia w trakcie studiów prawniczych.
W programie uwzględniono zagadnienia obejmujące tematyką naukę o organizacji, historię administracji publicznej w Polsce od roku 1944, legislację administracyjną czy umowy w administracji.
W ramach kształcenia słuchacze uczestniczą także w rozbudowanym programie praktyk. Uczelnia przygotowuje studentów do podjęcia pracy zawodowej na najwyższym poziomie, pozwalając zgłębiać tajniki zawodu i poznać zasady funkcjonowania różnych podmiotów gospodarczych czy administracyjnych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku prawo w administracji i gospodarce możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia na kierunku prawo w administracji i gospodarce kształcą absolwentów, którzy wykazują się wiedzą i umiejętnościami w zakresie pracy osób, jakie na co dzień zajmują się zagadnieniami w zakresie prawa w administracji i gospodarce.
Potrafią rozwiązywać sprawy administracyjne i gospodarcze dzięki uczestniczeniu w wykładach, ćwiczeniach czy studiach przypadków. Samodzielnie opracowują i kompletują niezbędną dokumentację prawniczą, w tym też tą poświęconą zamówieniom publicznym.
Absolwent wie, jak przystosować akty prawne oraz dokumenty, które są konieczne w trakcie przeprowadzania postępowań administracyjnych, gospodarczych, odwoławczych czy wyjaśniających. Zna także przepisy prawa polskiego, międzynarodowego oraz Unii Europejskiej.