Dyscyplina naukowa jaką jest architektura przestrzeni informacyjnych brzmi bardzo abstrakcyjne. Dlatego na początku warto zastanowić się, jak wyglądałoby nasze życie z mocno ograniczonym dostępem do informacji. Dziś mamy je przecież na wyciągnięcie ręki. W kilka sekund możemy na bieżąco śledzić, co dzieje się w krajach oddalonych o kilkaset kilometrów. Wiedzę czerpiemy nie tylko z gazet, czy książek. Współcześnie prym wiodą cyfrowe zdobycze przekazywania danych. W praktyce oznacza to, że na rynku wciąż potrzebni są specjaliści, którzy zajmować się będą jakością przepływu informacji.
Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych przeznaczone są zatem dla osób, które chciałby kształcić się w tym zakresie. To idealny profil dydaktyczny, jeśli czujesz, że fascynuje cię praca w dziedzinie, która nieustannie się rozwija, ponieważ potrzeby społeczne gromadzenia informacji są coraz większe. Jeśli jesteś zatem osobą o otwartym umyśle, nie boisz się skrupulatnej pracy i cechuje cię duża dokładność podczas wykonywania zadań, to kierunki studiów takie jak architektura przestrzeni informacyjnych czekają właśnie na ciebie.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
2. Program studiów i przedmioty
Uczelnie w Warszawie przygotowują dla swoich studentów taką ofertę kształcenia, która odzwierciedlać będzie aktualne tendencje panujące na rynku zatrudnienia. Dlatego też studia na kierunku architektura przestrzeni informacyjnych możesz rozpocząć na Uniwersytecie Warszawskim, który cieszy się dużym zaufaniem studentów. Co roku ta uczelnia wybierana jest przez setki maturzystów, a ty swoją przygodę będziesz mógł rozpocząć na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii.
Przeanalizuj dokładnie przedmioty, jakie znalazły się w siatce studiów na kierunku analiza przestrzeni informacyjnych, by uniknąć rozczarowań podczas kształcenia wyższego. Twoja nauka przebiegać będzie w sposób uporządkowany i podczas wszystkich lat nauki dowiesz się, przykładowo jak wygląda:
-
architektura informacji
-
zarządzanie informacją
Program studiów zakłada, że uczyć się będziesz, jak projektować serwisy www, analizować przekazywane informacje, segregować je chronić.