Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku administracja publiczna i e-administracja studia podyplomowe, których program kształcenia zazwyczaj trwa 1 rok.
Adresatami studiów są przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych, którzy pracują w administracji rządowej i samorządowej, a także ci, którzy chcieliby rozpocząć karierę związaną z administracją publiczną.
Celem kierunku jest przygotowanie wykwalifikowanej kadry urzędniczej, która będzie gotowa na wyzwania, które stawia im współczesna administracja.
W rekrutacji na kierunek administracja publiczna i e-administracja mogą wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli studia co najmniej I stopnia. Zwykle nie jest wymagana konkretna wiedze, a jedynie chęć własnego rozwoju. Studia podyplomowe w Łodzi mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami np. czesnym. W grupach mogą obowiązywać limity miejsc, a o akceptacji chętnych może decydować kolejność zgłoszeń. Warto więc jak najwcześniej zapoznać się z harmonogramem rekrutacji.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Kierunek administracja publiczna i e-administracja realizowany jest w trybie niestacjonarnym. Część zajęć może się odbywać online, dzięki narzędziom wspomagającym naukę na odległość. Słuchacze mogą zdobyć niezbędną wiedzę teoretyczną podczas wykładów oraz kształcić umiejętności praktyczne podczas ćwiczeń. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez wykwalifikowaną kadrę akademicką. Studia podyplomowe wiążą się z ciągłym rozwojem, który może się przyczynić do umocnienia pozycji studentów na rynku pracy. Dzięki nauce mogą oni także zdobyć nowe kontakty i wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami studiów.
Studia na kierunku administracja publiczna i e-administracja możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb:
Studenci kierunku administracja publiczna i e-administracja zyskują szeroką wiedzę, która pozwala im się rozwinąć i zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe. Mogą dowiedzieć się, jak wygląda i w jaki sposób funkcjonują administracja publiczna w kraju. Zapoznają się także zwykle z podstawami prawa określającego procesy administracyjne. W trakcie studiów słuchacze mogą nauczyć się chronić dane osobowe oraz dowiedzieć się, jak ważne jest bezpieczeństwo informacji. W programie mogę się również pojawić zagadnienia związane z finansami publicznymi.
Zagadnienia, które mogą się pojawić w programie administracja publiczna i e-administracja to m.in.:
Oprócz tradycyjnej administracji studenci zajmują się także administracją elektroniczną. Mogą zapoznać się z nowoczesnymi systemami i narzędziami informatycznymi. Mają również możliwość dowiedzieć się, jak działają e-usługi np. ePUAP i pokrewne.
Studia w Łodzi na kierunku administracja publiczna i e-administracja trwają przeważnie 1 rok (studia podyplomowe).
Absolwenci kierunku administracja publiczna i e-administracja są przygotowani do wykonywania pracy zawodowej. Mogą szukać pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej np. w urzędach gmin, wojewódzkich, marszałkowskich czy starostwach powiatowych. Absolwenci mają również wiedzę i umiejętności pozwalające na wykorzystywanie narzędzi komputerowych. Dzięki temu są gotowi do pracy w nowoczesnych ośrodkach administracyjnych. Studia mogą się również przyczynić do otrzymania awansu na wyższe stanowiska w obecnym miejscu zatrudnienia.
Możliwości zatrudnienia po ukończeniu kierunku administracja i zarządzanie publiczne to m.in.: