Studia w Olsztynie na kierunku lingwistyka w biznesie możesz realizować przede wszystkim w sposób stacjonarny. Studia dzienne wiążą się z systematyczną nauką i regularnymi spotkaniami w tygodniu, a także realizowaniem wielogodzinnych praktyk zawodowych.
1. Dla kogo ten kierunek?
Języki obce przejęły władzę nad światem i bez nich nikt z nas nie może się już obejść. Skoro tak ważne są w turystyce i kulturze, nie mniej istotne bywają w biznesie, gospodarcze czy polityce. Są wręcz kluczowe i pozwalają na robienie interesów także na arenie międzynarodowej, co gospodarkę zdecydowanie napędza.
Idealni kandydaci na studia filologiczne w zakresie lingwistyki w biznesie nie mogą mieć problemów z nauką języków obcych i przedmiotami matematyczno-humanistycznymi. Świetnie, jeśli interesujesz się współczesnym życiem ekonomiczno-społecznym i pragniesz pracować w najlepszych firmach i korporacjach, którym nie jest obcy międzykulturowy charakter współpracy. Jesteś poliglotą i widzisz siebie w roli biznesmena? Ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.
2. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku lingwistyka w biznesie możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku lingwistyka w biznesie w Olsztynie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Olsztynie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
3. Gdzie studiować
Kierunki studiów w Olsztynie takie jak lingwistyka w biznesie możesz realizować na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczelnie w Olsztynie dążą do zapewnienia najwyższej jakości kształcenia w różnych dziedzinach.
4. Praca po studiach
Studia filologiczne w Olsztynie na kierunku lingwistyka w biznesie dają swoim absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Absolwenci są zatrudniani w firmach i organizacjach, które poszukują specjalistów z ekonomii i biznesu, posługujących się biegle językiem angielskim, językiem niemieckim lub językiem rosyjskim.
Studenci są przygotowywani do pracy w instytucjach, organach i agencjach Unii Europejskiej, w administracji i służbach państwowych, w instytucjach samorządu terytorialnego, które utrzymują kontakt międzynarodowy, w instytutach, agencjach, firmach badawczych, w firmach tłumaczeniowych, w biurach podróży, w instytucjach kultury. Absolwenci zakładają także własne firmy, które działają na rynku międzynarodowym.
5. Program studiów i przedmioty
W programie studiów na kierunku lingwistyka w biznesie znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
podstawy lingwistyki stosowanej,
-
etyka w biznesie,
-
kultura języka polskiego,
-
wiedza o krajach drugiego obszaru językowego,
-
wiedza o krajach anglojęzycznych,
-
mikroekonomia,
-
wybrane aspekty prowadzenia biznesu,
-
współczesne problemy krajów anglojęzycznych,
-
drugi język obcy z elementami biznesu,
-
konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstw,
-
warsztaty biznesowe,
-
metodologia badań w lingwistyce biznesowej,
-
wprowadzenie do rachunkowości,
-
komunikacja interkulturowa,
-
budowanie wizerunku,
-
sztuka wystąpień publicznych w języku angielskim
-
i wiele innych.
Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w ramach wybranych specjalności, na przykład finansów i bankowości lub mediów i komunikacji. Studenci kształcą się w ramach wybranych języków obcych: niemieckiego, angielskiego lub rosyjskiego. Szczegóły odnoszące się do realizowanych w danym roku akademickim specjalności oraz możliwości wyboru języków obcych znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Olsztynie.
Interdyscyplinarny kierunek lingwistyka w biznesie w Olsztynie gwarantuje wszechstronne wykształcenie, które skupia się na rozwijaniu kompetencji językowych, przekazywaniu wiadomości odnoszących się do kwestii ekonomicznych, gospodarczych i międzynarodowych. Studenci zapoznają się z kwestiami społeczno-gospodarczymi oraz politycznymi państwa, rozwijają umiejętności analityczne i zdolność formułowania wniosków, a także pielęgnują predyspozycje językowe.