Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Logistyka produkcji to studia, które przygotowują absolwentów do wykonywania zadań w zakresie m.in.: zarządzania procesami logistycznymi; organizacji transportu wewnętrznego; planowania produkcji oraz sterowania nią; obsługi i eksploatacji systemów logistycznych we współczesnych przedsiębiorstwach.
W programie znajdują się przedmioty takie jak np.: strategie i struktury handlu, systemy sieci i dystrybucji, systemy informatyczne w handlu i dystrybucji.
Absolwenci logistyki produkcji mogą podjąć pracę np. w przedsiębiorstwach produkcyjnych lub usługowych czy w przedsiębiorstwach energetycznych, technologiczno-komunikacyjnych lub w centrach zaopatrzenia. Ponadto osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą w branży logistycznej, produkcyjnej lub usługowej.
W programie logistyki produkcji znajdują się przedmioty poświęcone m.in.: analityce procesów; metodom poprawy sprawności procesów logistycznych; koncepcjom i technikom Lean Management; systemom informatycznym stosowanym w zarządzaniu produkcją; specyfice gospodarki materiałowej; zasadom utrzymania ruchu. Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności, które niezbędne są np. do sprawnego zarządzania procesami zakupowymi, zaopatrzeniowymi oraz dystrybucyjnymi.
Studenci logistyki produkcji szkolą się w zakresie m.in.: organizacji, planowania i realizacji procesów produkcji czy gospodarki materiałowej; zarządzania zapasami i przepływem materiałów lub komponentów; planowania transportu wewnętrznego; magazynowania i utrzymywania ruchu oraz bezpieczeństwa pracy. Uczestnicy zajęć poznają np.: metody, narzędzia i techniki intralogistyki, zaopatrzenia i organizacji dostaw czy techniki prowadzenia współpracy z kooperantami i dostawcami.
W programie studiów na logistyce produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: sposobu funkcjonowania przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych w zakresie logistyki; zastosowania nowoczesnych narzędzi informatycznych w logistyce; metod planowania i realizowania procesów produkcyjnych oraz zasad zarządzania zapasami.
Absolwenci logistyki produkcji mogą podjąć pracę np. na stanowisku kierowniczym, analitycznym, organizacyjnym, doradczym czy eksperckim w dowolnym dziale logistycznym Kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, cenione są zarówno w kraju, jak i za granicą.
Absolwent logistyki produkcji może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Logistyka produkcji to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku logistyka.
Studenci logistyki poznają m.in.: funkcjonowanie nowoczesnych systemów logistycznych, zasady zarządzania procesami logistycznymi; różne koncepcje logistyczne w organizacjach i instytucjach różnego typu. Uczestnicy zajęć szkolą się np. do prowadzenia zaawansowanych analiz, opisywania złożonych procesów logistycznych zachodzących w przedsiębiorstwach czy prezentowania projektów logistycznych.
Absolwenci logistyki mogą liczyć na zatrudnienie m.in. w dowolnym przedsiębiorstwie branży logistycznej lub w przedsiębiorstwie posiadającym w swojej strukturze organizacyjnej jednostki odpowiedzialne za planowanie, realizowanie i koordynowanie procesów logistycznych. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą np. w zakresie spedycji, produkcji lub transportu.
Dowiedz się więcej: logistyka studia w Poznaniu
Zobacz także: