Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku literatura popularna i kreacje światów gier, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu literaturoznawstwa, nauk filologicznych oraz informatycznych. Oprócz kompleksowej wiedzy teoretycznej rozwiniesz także szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Nauczysz się interpretować i analizować wybrane teksty literackie, jak również rozmaite zjawiska kultury. Pod okiem doświadczonej kadry akademickiej rozwiniesz też swój warsztat pisarski.
Dodatkowo w Twoim planie zajęć nie zabraknie zajęć informatycznych, dzięki którym poznasz specyfikę pracy i nauczysz się wykorzystywania nowoczesnych technologii komputerowych w praktyce. Co więcej, program kształcenia zakłada również realizację jednego z dwóch modułów specjalizacyjnych: broker informacji lub pisanie kreatywne. Pierwsza specjalizacja umożliwi Ci zdobycie umiejętności związanych z organizacją i zarządzaniem informacją. Druga za to powstała z myślą o osobach, które chciałyby w świadomy sposób rozwijać umiejętność pisania w zakresie prozy, poezji czy krytyki literackiej.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku literatura popularna i kreacje światów gier możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie kształcenia na kierunku literatura popularna i kreacje światów gier zapoznasz się z najważniejszymi teoriami gier, a także nauczysz się przeprowadzać analizę ich struktury. Opanujesz też języki używane w grach oraz zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu historii kultury i literatury, która kształtowała się na przestrzeni od XIX do XXI wieku.
Co więcej, uzyskasz podstawowe wiadomości z obszaru retoryki oraz filozofii kultury, a także rozwiniesz znacznie swoje umiejętności w zakresie pisania scenariuszy czy różnorodnych tekstów literackich. Ponadto nauczysz się rozpoznawania rozmaitych struktur gier, jak również ich technicznych uwarunkowań. W trakcie licznych zajęć praktycznych udoskonalisz też umiejętność pracy zespołowej oraz kolektywnego rozwiązywania problemów w trakcie wspólnego kreowania scenariusza gry.