W czasie studiów dużą część ćwiczeń spędzisz w laboratoriach wyposażonych w odpowiedni sprzęt chemiczny, gdzie będziesz przekuwał wiedzę teoretyczną w praktyczną oraz uczył się, w jaki sposób obchodzić się ze sprzętem laboratoryjnym. W Twoim planie zajęć znajdą się takie przedmioty, jak m.in. grafika inżynierska, komputerowa analiza danych czy praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej. We współczesnym świecie komputer jest od lat nieodłącznym narzędziem pracy naukowca, nieobca Ci więc będzie praca z różnego rodzaju programami komputerowymi, które ułatwią dokonywanie badań.
Będziesz też tworzył wiele różnorodnych i ciekawych projektów, które poszerzą Twoją wiedzę z obszaru chemii, a także nauczą Cię pracy w grupie oraz pomogą rozwinąć kompetencje komunikacyjne. Jako że charakter studiów jest ściśle praktyczny, zdobyte kwalifikacje będziesz mógł wykorzystać podczas obowiązkowych praktyk studenckich. Taki charakter studiów, oparty przede wszystkim na zdobywaniu umiejętności w praktyce, pozwoli Ci już w czasie nauki zdobyć cenne doświadczenie, które zaprocentuje w Twoim przyszłym życiu zawodowym.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku chemia aplikacyjna możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W czasie studiów na kierunku chemia aplikacyjna będziesz miał okazję na zdobycie szeregu umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych związanych z naukami chemicznymi. Podczas licznych warsztatów nauczysz się, w jaki sposób dokonywać badania poszczególnych substancji chemicznych oraz ich przemian, a doświadczeni wykładowcy-praktycy pokażą Ci, jak pracować z odczynnikami chemicznymi, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Co więcej, w czasie kształcenia zapoznasz się też ze specjalistycznymi programami i narzędziami informatycznymi, które na co dzień wykorzystuje się w branży chemicznej. Ważną część studiów będą także stanowić praktyki, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę i zdobędziesz cenne doświadczenie zawodowe.