Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych pod okiem doświadczonych wykładowców, studenci będą pogłębiać swoją wiedzę o człowieku, z uwzględnieniem zarówno jego odczuć i stanu psychicznego, jak i kondycji zdrowotnej. Wśród najważniejszych cech coacha medycznego najczęściej wyróżnia się m.in. kreatywność, spostrzegawczość, komunikatywność, empatię czy odpowiedzialność.
Właśnie te cechy będziesz w sobie pielęgnował, jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku coaching medyczny. Głównym celem coachów medycznych jest bowiem udzielanie profesjonalnej pomocy psychologicznej pacjentom, a najlepiej osiągnąć to poprzez odpowiednią komunikację z chorym. Ta z kolei powinna opierać się przede wszystkim na zaufaniu i wzajemnej akceptacji.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku coaching medyczny możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W ramach studiów realizowane są przedmioty z zakresu psychologii, socjologii, filozofii oraz nauk medycznych. Studenci nauczą się m.in. biologicznych podstaw zachowania, psychologii komunikacji czy socjologia zdrowia. Poznają podstawy coachingu, metodyki i coachingu w ochronie zdrowia, a także zagadnienia w zakresie skutecznej komunikacji oraz profesjonalnej opieki nad pacjentami.
Studia na kierunku coaching medyczny zapewniają też znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu chemii.