Studia w Szczecinie na kierunku chemia, skupiają się przede wszystkim na wykształceniu cennych i potrzebnych umiejętności praktycznych, które przydadzą się i będą wykorzystywane w przyszłej pracy zawodowej.
Jest to propozycja kształcenia dla osób chcących nie tylko poszerzyć swoją wiedzę w obszarze szeroko rozumianej chemii organicznej czy nieorganicznej, ale i również dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć kompetencje, które są niezwykle ważne i przydatne w przyszłej pracy, chociażby przy tworzeniu i wykonywaniu prostych analiz ilościowych czy interpretacji wyników i wyciąganiu wniosków z realizowanych zadań.
Program studiów dostarcza studentom również wiedzy, dzięki której studenci będą potrafili rozwiązywać problemy z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi inżynierskich, planować oraz opracowywać wyniki eksperymentów, a także sterować i projektować procesy czy to przemysłowe, czy laboratoryjne.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku chemia możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia w Szczecinie na kierunku chemia to propozycja kształcenia skupiająca się na wykształceniu praktycznych umiejętności, dzięki którym studenci zdobędą praktyczną wiedzę i kompetencje przede wszystkim z zakresu nauk ścisłych oraz nauk przyrodniczych.
Program studiów dostarcza studentom również wiedzy dotyczącej oczyszczania różnych substancji, rozdzielania mieszanin różnorodnych substancji, planowania, identyfikowania i syntezowania związków organicznych oraz nieorganicznych, a także wykorzystywania nowoczesnych metod instrumentalnych służących dokonywaniu analizy związków zarówno organicznych, jak i tych nieorganicznych.
Studenci poznają również naturę i właściwości różnych substancji oraz zachodzące między nimi przemiany, a także dowiedzą się o czynnikach, które mają istotny wpływ na kierunek i szybkość owych substancji. Studenci nauczą się wydzielania związków biologicznie aktywnych z materiałów biologicznych oraz dokonywania analiz ilościowych związków nieorganicznych i organicznych.