Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studenci zarządzania bezpieczeństwem zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są do rozwiązywania różnorodnych problemów związanych z zagrożeniem np. państwa, osób, instytucji, środowiska czy mienia. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, absolwenci tej ścieżki kształcenia przygotowani są m.in. do: zarządzania ryzykiem; zarządzania kryzysowego; zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Wieloaspektowy charakter problematyki bezpieczeństwa wewnętrznego wymaga od specjalistów interdyscyplinarnego wykształcenia, umożliwiającego im pojęcie zagadnień związanych nie tylko z naukami o bezpieczeństwie, ale również np. z ekonomią, ekologią, polityką, socjologią, psychologią, prawem, administracją, informatyką czy zarządzaniem.
Absolwenci mogą szukać zatrudnienia m.in. w: przedsiębiorstwach, korporacjach międzynarowodych, instytucjach finansowych. Mogą również rozpocząć własną działalność gospodarczą.
Studia na zarządzaniu bezpieczeństwem proponują studentom program, na który składają się przedmioty poświęcone np.: współczesnym systemom bezpieczeństwa państwa; powszechnym zagrożeniom cywilizacyjnym; zasadom zarządzania finansami, informacjami czy zasobami ludzkimi; specyfice środowiska cyfrowego; zarządzaniu ryzykiem oraz narzędziom służącym zapewnieniu ochrony osobom czy instytucjom
Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają nie tylko swoją wiedzę specjalistyczną, ale również umiejętności, które niezbędne są do organizowania pracy różnych instytucji czy organizacji – zarówno w publicznym, jak i prywatnym sektorze rynku pracy. Absolwenci zarządzania bezpieczeństwem wyróżniają się m.in.: zdolnościami analitycznymi, umiejętnością podejmowania decyzji operacyjnych, komunikatywnością czy kreatywnością.
W programie studiów na zarządzaniu bezpieczeństwem znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: procesów zarządzania w obszarze bezpieczeństwa; sposobów planowania i organizowania zadań z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego; strategii kierowania administracją rządową i samorządową.
Absolwenci zarządzania bezpieczeństwem mogą aplikować na stanowiska takie, jak np.: specjalista ds. bezpieczeństwa informacji; specjalista ds. zarządzania ryzykiem czy właściciel działalności gospodarczej. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, cenione są zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.
Absolwent zarządzania bezpieczeństwem może szukać zatrudnienia np. w:
Zarządzanie bezpieczeństwem to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego m.in. analizują przyczyny przestępczości i poznają podstawowe metody zapobiegające działaniom przestępczym – znają cechy typowe dla współczesnego sprawcy i umiejętnie przewidują jego działania. Uczestnicy zajęć poznają np. nowoczesne zintegrowane systemy zarządzania i szkolą się w zakresie identyfikacji zagrożenia oraz zarządzania kryzysowego.
Uczelnie w Warszawie przygotowują absowlentów bezpieczeństwa wewnętrznego do pracy np. w Policji, wojsku, straży miejskiej, jednostkach administracji publicznej i prywatnej, międzynarodowych przedsiębiorstwach, biurach detektywistycznych czy centrach zarządzania kryzysowego.
Dowiedz się więcej: bezpieczeństwo wewnętrzne studia w Warszawie
Zobacz także: