Studenci kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i medioznawstwa poznają najważniejsze zagadnienia związane np. z technikami komunikacyjnymi i literackimi; narzędziami językowymi i nowoczesnymi technologiami tworzenia gier komputerowych; społeczno-kulturowymi uwarunkowaniami krajów anglojęzycznych.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty, dzięki którym studenci szkolą się w zakresie m.in.: analizowania zjawisk społeczno-kulturowych w cywilizacjach anglosaskich, Game Stuidies, twórczego rozwiązywania problemów literackich i komunikacyjnych, tworzenia i interpretowania współczesnej literatury oraz sztuki autorstwa anglojęzycznych artystów.
Absolwenci kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i medioznawstwa są kompleksowo przygotowani w szczególności do pracy w środowiskach np.: kulturowych, medialnych lub związanych z komunikacją społeczną, nowymi mediami czy marketingiem i biznesem. Ponadto uczelnie w Warszawie pozwalają studentom tej ścieżki kształcenia rozwinąć zdolności, które przydatne są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej na rynku np. medialnym, wydawniczym lub turystycznym.
Studenci kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i medioznawstwa zdobywają wiedzą oraz umiejętności, które niezbędne są do kompleksowego zrozumienia kultury, literatury oraz języka krajów anglosaskich. Studia na tej ścieżce kształcenia poświęcone są różnorodnym zagadnieniom z zakresu szeroko pojętej sfery kultury i mediów.
Absolwenci kulturoznawstwa, literaturoznawstwa oraz medioznawstwa są przygotowani m.in. do świadomego promowania tolerancji oraz wrażliwości społecznej, a także stosowania technik np. prowadzenia narracji czy storytellingu. Na program tej ścieżki kształcenia składają się przedmioty poświęcone np.: społecznym zmianom, nowym mediom, technikom komunikacji czy sztuce krajów anglojęzycznych.
W programie studiów na kulturoznawstwie, literaturoznawstwie i medioznawstwie znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: czynników kształtujących współczesną kulturę krajów anglojęzycznych, dynamiki nowych mediów; skutecznych technik komunikacyjnych.
Absolwenci kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i medioznawstwa są przygotowani do pracy w środowisku np. kulturowym i medialnym czy związanym z tłumaczeniami, komunikacją społeczną lub marketingiem. Kompetencje osób, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, są cenione zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy – w publicznym i prywatnym sektorze gospodarczym.
Absolwent kulturoznawstwa, literaturoznawstwa i medioznawstwa może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Kulturoznawstwo, literaturoznawstwo i medioznawstwo to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku filologia angielska.
Studenci filologii angielskiej zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu m.in. historii krajów anglojęzycznych czy charakterystycznych dla państw anglosaskich problemów literaturoznawstwa, kulturoznawstwa czy językoznawstwa. Podstawowe przygotowanie pozwala studentom tego kierunku studiów rozwinąć specjalistyczne kompetencje dotyczące np.: tłumaczenia krótkich i długich tekstów, prowadzenia komunikacji międzynarodowej czy tworzenia treści dla anglojęzycznych wydawnictw.
Uniwersalne zdolności komunikacyjne absolwentów filologii angielskiej pozwalają im rozpocząć karierę zawodową nie tylko na terenie Polski, ale i poza granicami naszego kraju. Specjalistyczna znajomość języka angielskiego to cenny atut, który doceniany się przez wielu międzynarodowych pracodawców. Absolwenci tego kierunku odnajdują zatrudnienie m.in. w korporacjach, wydawnictwach czy biurach tłumaczeń.
Dowiedz się więcej: filologia angielska studia w Warszawie
Zobacz także: