Logistyka w biznesie to unikatowy kierunek studiów, doskonale wpisujący się w oczekiwania współczesnego rynku pracy. Studenci mają szansę zdobyć potrzebne kompetencje w zakresie planowania i organizowania procesów logistycznych w przedsiębiorstwie.
Zdobędziesz wiedzę odnoszącą się do racjonalizacji zadań logistycznych w sferze produkcji, dokonywania oceny ekonomicznej przedsięwzięć logistycznych przedsiębiorstwa, a także umiejętność wyboru dostawców oraz sposobów ustalania wielkość zapasów i gospodarowania nimi.
Poznasz metody i narzędzia, które wspomagają podejmowanie decyzji logistycznych, projektowania procesów logistycznych oraz zarządzania projektami.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Logistyka w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek logistyka w biznesie możesz studiować w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Studia licencjackie trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Kształcenie na studiach magisterskich trwa dwa lata (cztery semestry).
Stacjonarna forma kształcenia to studia dzienne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w trybie dziennym odbywają się bezpłatnie w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień (mimo umownej nazwy).
Nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, sprawdź, w jakiej formie są one realizowane. Pamiętaj także, że studia niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Interdyscyplinarnie konstruowany program kształcenia w zakresie logistyki w biznesie pozwoli Ci zdobyć potrzebną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności. Studenci zapoznają się z międzynarodowymi koncepcjami zarządzania procesami logistycznymi. Dzięki temu nauczysz się rozwiązywać problemy logistyczne, które odnoszą się do przepływu materiałów i towarów w obrębie firmy i pomiędzy partnerami w łańcuchu dostaw.
Studenci mają możliwość wyboru specjalizacji, która ma znaczący wpływ na dalszą ścieżkę kariery. Możesz zajmować się na przykład zaopatrzeniem, zarządzaniem krajowymi i międzynarodowymi łańcuchami dostaw, a także analizą i projektowaniem systemów logistycznych. Ofertę specjalnością warto śledzić na stronach internetowych wybranych uczelni, ponieważ jest ona zmienna.
Zapoznasz się ze sposobami funkcjonowania systemów logistyki, które wspierane są przez systemy informatyczne klasy ERP. Wykształcisz umiejętności analityczne, interpretacyjne, a także kompetencje kierownicze.