Innowacyjność i zarządzanie strefą publiczną to kierunek, na którym odnajdą się osoby kreatywne, wiążące swoją drogę zawodową z zarządzaniem.
Studia tego typu dają absolwentom solidne podstawy teoretyczne i umiejętności praktyczne, które sprowadzają się do tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz zarządzania sferą publiczną. Dzięki temu z pewnością odnajdziesz się na różnych stanowiskach w instytucjach publicznych, agencjach marketingowych, w szeroko pojmowanym biznesie.
Zdobywane kompetencje w dużej mierze będą odnosić się do kreowania, wdrażania i upowszechniania innowacyjnych rozwiązań w sferze prywatnej, biznesowej, publicznej. Dowiesz się, na czym polega nowoczesna komunikacja marketingowa oraz poznasz funkcje zarządzania w organizacjach.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną w Bydgoszczy realizowany jest w ramach pierwszego stopnia. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów) i prowadzone są w dwóch trybach.
Stacjonarna (dzienna) forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny może być realizowany zaocznie (w weekendy) i wieczorowo (od poniedziałku do piątku). Zweryfikuj, w jaki sposób tego typu kierunek możesz studiować niestacjonarnie.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej. Tryb niestacjonarny zazwyczaj podlega opłacie.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia w zakresie innowacyjności i zarządzania sferą publiczną pozwolą Ci zdobyć kompetencje odnoszące się do inicjowania zmiany, planowania i organizowania działań w różnych wymiarach sfery publicznej, a także w biznesie.
W trakcie zdobywanej edukacji będziesz miał/a okazję wybrać specjalizację, która może mieć duże znaczenie podczas wyznaczania ścieżki kariery. Możesz zająć się zarówno kreowaniem marki państwa i instytucji publicznych, zarządzaniem rozwojem i wizerunkiem miast, jak i promocją wsi bądź zarządzaniem biura (office manager).
Interdyscyplinarnie konstruowany program studiów składa się z przedmiotów obowiązkowych, kierunkowych, specjalistycznych. Dowiesz się, jak funkcjonuje miasto oraz instytucje, które odpowiadają za jego rozwój.
Będziesz zgłębiał/a zagadnienia odnoszące się do zarządzania i rozwoju obszarów wiejskich, a także zyskasz kompetencje w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii i narzędzi w pracy administracyjnej lub w pracy związanej z obiegiem dokumentacji oraz ochroną danych osobowych.