Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia sportu to propozycja kształcenia, którą powinny zainteresować się osoby chcące pozyskać wiedzę z coraz popularniejszego i odgrywającego coraz większą rolę obszaru zagadnień. Fundamentalnym założeniem studiów jest zdobycie wiedzy, na którą składają się między innymi takie zagadnienia jak: psychologia i medycyna sportu, neurologia i neuropsychologia, psychologia rozwojowa, diagnoza psychologiczna, kultura fizyczna i trening sportowy.
Realizowane zajęcia poświęcone są także: animacji sportu powszechnego i rekreacyjnego, motywacji w sporcie, psychologii w rehabilitacji, fizjologii człowieka, psychologii odnowy biologicznej czy psychologii treningu sportowego.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia wyróżniają się jasno określoną wiedzą oraz umiejętnościami niezbędnymi do działalności psychologicznej w obszarze sportu, wychowania fizycznego i rekreacji. Mogą pracować między innymi w: klubach sportowych, sanatoriach, uzdrowiskach, klinikach i ośrodkach rehabilitacji, ośrodkach sportu i rekreacji, placówkach edukacyjnych czy prywatnych klinikach i gabinetach.