Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia kryminalistyczno- śledcza to propozycja kształcenia, którą powinny zainteresować się osoby chcące zagłębić się w przestrzeń zagadnień związanych z metodami i teoriami psychologicznymi w procesie śledztwa i dochodzenia. Zawarte w harmonogramie zajęcia poświęcone są między innymi: analizie logicznej w działaniach dochodzeniowo- śledczych, diagnostyce psychologicznej sprawców przestępstw, profilowaniu sprawców, kryminologii i kryminalistyce.
Studenci Psychologii kryminalistyczno- śledczej zdobywają dogłębną wiedzę z zakresu interwencji psychologicznej w sytuacji kryzysu, funkcjonowania aparatu wymiaru sprawiedliwości, działań organów ścigania, technik manipulacji psychologicznej oraz sposobów wywierania wpływu na innych, jak również metod kryminalistycznych i socjotechnik w pracy wywiadowczej. Ponadto, nabywają umiejętności w zakresie analizowania motywów i wzorów ludzkiego zachowania, stosowania narzędzi i aparatury badawczej, a także analizowania zjawiska patologii społecznej oraz przyczyn zachowania antyspołecznego.
Absolwenci Psychologii kryminalistyczno- śledczej posiadają wiedzę i umiejętności, które razem stanowią przepustkę do pracy między innymi w: instytucjach bezpieczeństwa, zakładach karnych, policji, instytucjach związanych z wymiarem sprawiedliwości czy agencjach detektywistycznych.