Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia międzynarodowa to propozycja kształcenia, która pozwala pozyskać kompleksową wiedzę z zakresu funkcjonowania gospodarki otwartej, zarówno w aspektach teoretycznych, jak i praktycznych oraz w zakresie instytucjonalnych uwarunkowań współczesnej gospodarki światowej, w szczególności europejskiej.
Studenci Ekonomii międzynarodowej poznają współzależności występujące między najważniejszymi typami systemów gospodarczych oraz zasady gospodarowania w warunkach ograniczonych zasobów. Uczestniczą w zajęciach, podczas których poruszają się po zagadnieniach: międzynarodowej polityki handlowej, polityki konkurencji Unii Europejskiej, marketingu międzynarodowego czy funduszy pomocowych Unii Europejskiej. Uczą się jak analizować zjawiska ekonomiczne, pozyskiwać oraz analizować dane statystyczne dotyczące procesów gospodarczych, interpretować przyczyny procesów gospodarczych czy przeprowadzać analizy finansowe.
Co po studiach? Absolwenci ścieżki kształcenia Ekonomia międzynarodowa przygotowani są do opracowywania projektów, świadczenia usług doradczych oraz podejmowania racjonalnych decyzji związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zasobów przez podmioty sektora prywatnego i publicznego, zarówno w kraju jak i poza jego granicami.