Psychologia z przygotowaniem pedagogicznym to propozycja kształcenia, która zwraca uwagę na rosnącą rolę psychologów w placówkach systemu oświaty i przygotowuje do wykonywania obowiązków w tej profesji. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: podstawami komunikacji społecznej, biologicznymi podstawami zachowania, procesami poznawczymi, psychologią rozwoju człowieka, psychologią różnic indywidualnych, psychoterapią dzieci i młodzieży.
Ponadto, poruszają się po zagadnieniach: interwencji kryzysowej i mediacji w szkole, doradztwa edukacyjno- zawodowego, prawnych podstaw systemu oświaty oraz pracy psychologa przedszkolnego i szkolnego z rodziną.
Osoby wybierające tę ścieżkę kształcenia przygotowywane są do różnorodnych zadań diagnostycznych, w tym diagnozy sytuacji wychowawczych, do udzielania dzieciom i młodzieży pomocy psychologicznej, do prowadzenia psychoedukacji rodziców, do wspierania nauczycieli i wychowawców, a także do prowadzenia działań mediacyjnych i interwencyjnych oraz profilaktycznych. Będąc absolwentem można pracować między innymi w: publicznych i niepublicznych przedszkolach i szkołach podstawowych i średnich, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, domach dziecka czy ośrodkach szkolno- wychowawczych.