Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia uzależnień to propozycja kształcenia, która skupia się na niezwykle ważnym problemie, a poruszane w trakcie zajęć zagadnienia obejmuje zarówno temat uzależnień od substancji, jak i uzależnień behawioralnych, w tym od nowoczesnych technologii. Studenci pozyskują dogłębną wiedzę w zakresie pracy z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, którzy są uzależnieni lub znajdują się w grupach ryzyka, jak również dowiadują się w jaki sposób wspierać ich rodziny.
Psychologię uzależnień powinny wybrać te osoby, które chcą poznać mechanizmy powstawania uzależnień oraz metody terapii. Studia pozwalają pozyskać umiejętność rozpoznawania zaburzeń związanych z uzależnieniami od substancji i uzależnieniami behawioralnymi, a także udzielania profesjonalnego wsparcia osobom uzależnionym oraz zapobiegania uzależnieniom w różnych grupach wiekowych.
Absolwenci Psychologii uzależnień posiadają wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie przede wszystkim w publicznych i prywatnych ośrodkach leczenia i rehabilitacji uzależnień. Oprócz tego, mogą wykonywać zawód psychologa w ośrodkach udzielających pomocy psychologicznej, porad i wsparcia kryzysowego, szpitalach i klinikach zajmujących się diagnozą i leczeniem oraz rehabilitacją zaburzeń psychicznych oraz neurologicznych i somatycznych, poradniach zdrowia psychicznego, poradniach małżeńskich i rodzinnych oraz stowarzyszeniach i fundacjach specjalizujących się we wsparciu zdrowia psychicznego.