Specjalista ds. administracji publicznej to propozycja kształcenia, dzięki której można pozyskać praktyczną wiedzę z dwóch obszarów: zarządzania i administracji oraz przygotować się do pełnienia kluczowych ról w administracjach rządowych, samorządowych lub pozarządowych. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z: podstawami ekonomii, pozyskiwaniem informacji, zasadami zarządzania jakością, czynnikami kształtującymi podejmowanie decyzji w sektorze publicznym, narzędziami analizy finansowej, społeczną odpowiedzialnością biznesu, komunikacją marketingową czy funkcjami i zasadami rachunkowości.
Studenci omawianej ścieżki kształcenia poruszają się po licznych zagadnieniach, ale oprócz tego nabywają konkretnych umiejętności, które związane są przede wszystkim z zarządzaniem zespołem, zarządzaniem projektami oraz informacjami, modelowaniem problemów decyzyjnych, pozyskiwaniem i ocenianiem pracowników, projektowaniem i realizowaniem badań marketingowych, a także wykorzystywaniem mediów społecznościowych.
Absolwenci przygotowani są do podjęcia pracy w roli pracowników w strukturach administracji publicznej różnego szczebla, a zatem samorządowej, rządowej, centralnej oraz terytorialnej. Obowiązki zawodowe mogą wykonywać na stanowiskach: specjalistów do spraw organizacji pożytku publicznego, specjalistów do spraw administracji, doradców do spraw procedur czy doradców do spraw przepisów prawnych w zarządzaniu organizacją.