Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia kliniczna i psychoterapia to propozycja kształcenia, dzięki której można pozyskać gruntowną wiedzę na temat mechanizmów związanych z powstawaniem chorób, wpływu chorób na funkcjonowanie umysłu oraz metod leczenia rozmaitych zaburzeń i problemów natury psychicznej. Studia mają na celu przygotowanie absolwentów do prowadzenia działań w zakresie diagnozowania zaburzeń zdrowia psychicznego i patologii społecznych oraz pomocy psychologicznej.
Studenci Psychologii klinicznej i psychoterapii poruszają się po licznych zagadnieniach. Realizowane zajęcia poświęcone są między innymi: biologicznym podstawom zachowania, procesom poznawczym, psychologii osobowości, neuropsychologii, psychopatologii, psychologii rodziny, psychologii zdrowia czy zaburzeniom rozwojowym dzieci i młodzieży. Nietrudno domyślić się, że bardzo istotnym elementem nauki jest wykształcenie w studentach określonych postaw, przede wszystkim okazywania empatii i budowania zdrowych relacji interpersonalnych.
Absolwenci Psychologii klinicznej i psychoterapii posiadają więc wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne. Zdobyte wykształcenie mogą wykorzystać pracując w poradniach specjalistycznych, placówkach opiekuńczych i wychowawczych, przychodniach i klinikach psychiatrycznych, ośrodkach psychoterapii, centrach interwencji kryzysowej czy instytucjach pomocy i opieki społecznej.