Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia gospodarki cyfrowej to propozycja kształcenia, która adresowana jest do osób zainteresowanych zdobyciem szczegółowej wiedzy z zakresu przemysłu czwartej generacji, transformacji cyfrowej i współczesnych międzynarodowych powiązań gospodarczych. Ponadto studia pozwalają pozyskać umiejętności analityczne, a także kompetencje potrzebne do prowadzenia działań w wielokulturowym środowisku.
W toku kształcenia studenci uczestniczą w zajęciach, które poświęcone są między innymi: rozwojowi gospodarki cyfrowej, procesom digitalizacji, biznesowi w środowisku międzykulturowym, jak również międzynarodowemu prawu gospodarczemu, rynkom finansowym, zarządzaniu zasobami ludzkimi, prognozowaniu procesów ekonomicznych, funkcji produkcji w przedsiębiorstwie 4.0.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki w ramach tej ścieżki kształcenia? Absolwenci Ekonomii gospodarki cyfrowej posiadają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje, dzięki którym mogą znaleźć zatrudnienie w charakterze analityka baz danych, koordynatora usług inteligentnych w przedsiębiorstwach, bankach i innych organizacjach oraz specjalisty do spraw nowych technologii.