Sztuczna inteligencja w zarządzaniu to propozycja kształcenia, która pozwala zapoznać się z nowoczesnymi narzędziami zarządzania, wykorzystującymi najnowsze rozwiązania technologiczne. W toku kształcenia osoby wybierające tę ścieżkę studiowania zaznajamiają się między innymi z: terminologią i obszarami zastosowania sztucznej inteligencji, kwestiami etycznymi związanymi z wykorzystywaniem sztucznej inteligencji, metodami zarządzania sztuczną inteligencją, metodami bilansowania zbiorów danych, jak również metodami oceny skuteczności algorytmów sztucznej inteligencji.
Studenci poruszają się także po zagadnieniach wpływu sztucznej inteligencji na przyszłość pracy i społeczeństwa oraz możliwości budowania przewagi strategicznej dzięki jej wykorzystywaniu. Oprócz tego, rozwijają umiejętności w zakresie: zarządzania sztuczną inteligencją, oceny potencjału biznesowego, a także wdrażania algorytmów z zakresu sztucznej inteligencji do działalności biznesowej.
Co po studiach? Perspektywy zatrudnienia wydają się dość szerokie. Absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą pracować na stanowisku menedżera do spraw sztucznej inteligencji czy też menedżera projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję w praktyce. Ponadto, mogą świadczyć usługi eksperckie i specjalistycznie w zakresie zarządzania sztuczną inteligencją, jak również wdrażać rozwiązania z tego zakresu w organizacjach biznesowych, publicznych i społecznych.