Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ekonomia sektora publicznego to propozycja kształcenia, która wprowadza w przestrzeń zagadnień związanych z rolą państwa w gospodarce. Istotą kształcenia jest zrozumienie istniejących zależności i proporcji między sektorem publicznym i prywatnym oraz poznanie metod zwiększania skuteczności państwa w osiąganiu wyznaczonych zadań. W toku studiów studenci poznają kluczową terminologię ekonomiczną, zasady funkcjonowania podmiotów sektora publicznego, jak również procesy planowania, organizacji i prowadzenia działalności podmiotów sektora publicznego.
Studenci Ekonomii sektora publicznego zdobywają jasno określoną wiedzę oraz uczą się jak wykorzystywać ją w praktycznym działaniu. Nabywają umiejętności w zakresie obserwacji i interpretacji zjawisk ekonomicznych, społecznych i finansowych, inicjowania działań biznesowych i społecznych, wyszukiwania źródeł finansowania działalności społecznej i biznesowej, proponowania strategii marketingowych, jak również prognozowania skutków podejmowanych przez podmioty gospodarcze decyzji ekonomicznych.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia przygotowani są do pracy między innymi w: administracji publicznej rządowej i samorządowej, administracji Unii Europejskiej, instytucjach odpowiadających za międzynarodową współpracę gospodarczą, przedsiębiorstwach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych czy firmach doradczych i konsultingowych.