Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Psychologia pracy i organizacji to propozycja kształcenia, dzięki której można dokładnie zrozumieć jak człowiek funkcjonuje w świecie współczesnej organizacji, a co za tym idzie nauczyć się jak wpływać na rozwój organizacji i podnoszenie jakości pracy pracowników. W toku nauki studenci poznają mechanizmy konkretnego zachowania, wpływ pracy zawodowej na jakość życia, narzędzia zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, jak również spotykają się z problematyką wypalenia zawodowego i zagadnieniami systemów motywowania oraz kształtowania ścieżki kariery.
Studenci Psychologii pracy i organizacji poruszają się licznych zagadnieniach. Zdobywają wiedzę w zakresie: doboru pracowników, oceny pracy i potencjału pracowników, efektywności indywidualnej i zespołowej, przywództwa w organizacji, mediacji i negocjacji w biznesie czy społecznej odpowiedzialności biznesu. Co istotniejsze, uczą się jak zastosować rozległą wiedzę w procesie analizy mechanizmów zachodzących wewnątrz firmy, jak projektować narzędzia zarządzania zasobami ludzkimi, diagnozować problemy organizacyjne, a także wdrażać skuteczne programy naprawcze.
Absolwenci Psychologii pracy i organizacji posiadają niezwykle cenną i poszukiwaną na rynku wiedzę. Wiedzę, którą mogą wykorzystać w pracy w: działach Human Resources, firmach konsultingowych, firmach szkoleniowych oraz instytucjach zajmujących się doradztwem karier.