Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Handel to propozycja kształcenia, która oferuje pozyskanie wiedzy z zakresu gospodarowania ograniczonymi zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi, a także wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie funkcjonowania podmiotów gospodarczych zajmujących się obrotem towarowym i świadczeniem usług handlowych.
Studenci omawianej ścieżki kształcenia zdobywają teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, ekonomiki regionów oraz ekonomiki systemu agrożywnościowego. Ponadto, uczestniczą w zajęciach, które poruszają tematy: międzynarodowych stosunków gospodarczych, finansów publicznych i rynków finansowych, handlu elektronicznego, negocjacji w handlu, zarządzania sprzedażą detaliczną, polityki celnej, logistyki dystrybucji czy marketingu usług.
Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci Handlu wyróżniają się konkretną wiedzą oraz umiejętnościami w zakresie optymalizowania działalności firmy, poprawiania efektywności przedsiębiorstw, ograniczania kosztów i wprowadzania oszczędności, tworzenia prognoz, tworzenia raportów finansowych oraz budowania relacji z klientem. Z pozyskanym wykształceniem mogą pracować w przedsiębiorstwach handlowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach usługowych, a także w jednostkach samorządowych.