Psychologia biznesu i przedsiębiorczości to propozycja kształcenia, w programie której spotykają się zagadnienia reprezentujące takie obszary jak: psychologia, zarządzanie oraz marketing. Istotne jest to, aby zrozumieć jak złożona wiedza pomaga, a nawet stanowi podstawę do poruszania się po współczesnym rynku i w świecie nowoczesnego biznesu. Czego dokładnie dotyczy zdobywana wiedza? W toku kształcenia studenci zaznajamiają się z istotnymi elementami psychologii, a zatem między innymi: procesami poznawczymi, psychologią społeczną, psychologią rozwoju człowieka czy podstawami psychometrii.
Oprócz powyższych zagadnień poznają: psychologię procesu szkoleniowego, zasady treningu interpersonalnego w biznesie, psychologiczne aspekty rekrutacji pracowników, narzędzia zarządzania personelem, psychologiczne aspekty wynagradzania i oceny pracowników czy zasady zarządzania stresem.
Jaka przyszłość zawodowa kreuje się przed absolwentami Psychologii biznesu i przedsiębiorczości? Posiadając wiedzę i umiejętności z tego obszaru można znaleźć zatrudnienie w agencjach konsultingowych, firmach doradczych, działach personalnych, agencjach pracy, firmach rekrutacyjnych czy firmach szkoleniowych.