Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Seksuologia społeczna to propozycja kształcenia, adresowana do osób zainteresowanych pozyskaniem dogłębnej wiedzy na temat uwarunkowań ludzkiej seksualności oraz mechanizmów powstawania problemów i zakłóceń w jej obszarze. To studia, w ramach których studenci zdobywają wiedzę z zakresu społecznych nauk o seksualności, mechanizmu społecznego tworzenia seksualności, mechanizmu powstawania kulturowych norm życia seksualnego oraz oporu wobec nich. To także poznanie konsekwencji obowiązywania norm seksualnych, zjawiska wykluczenia seksualnego oraz dyskryminacji ze względu na seksualność.
Realizowane zajęcia poświęcone są między innymi: diagnozie seksuologicznej, narzędziom pracy seksuologa, psychologii związków i miłości, rozwojowi seksualnemu w ciągu życia, zaburzeniom seksualnym oraz psychospołecznym determinantom życia społecznego. Studenci nabywają umiejętności przede wszystkim w zakresie: przeprowadzania diagnozy oraz opracowania terapii osoby z zaburzeniami funkcji seksualnych i zaburzeniami okresu dojrzewania w obszarze seksualności, rozpoznawania problemów związanych z wczesnym dojrzewaniem i inicjacją seksualną, jak również określenia rodzaju zaburzeń i dysfunkcji na podstawie występujących objawów ogólnych.
Absolwenci Seksuologii społecznej przygotowani są do pracy między innymi w: prywatnych gabinetach psychologicznych, poradniach psychologicznych, poradniach rodzinnych i małżeńskich, poradniach zdrowia psychicznego, ośrodkach diagnostyczno- konsultacyjnych, ośrodkach terapeutycznych i wsparcia kryzysowego czy organizacjach pozarządowych.