Studia we Wrocławiu na kierunku ekonomia można podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, Uniwersytecie Przyrodniczym. Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei cena za studia niestacjonarne wynosi od 6300 zł do 6800 zł za pierwszy rok studiów.
Ekonomia studia - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu
Kierunek studiów Ekonomia odbywa się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Studia na kierunku Ekonomia przeznaczone są dla osób, które interesują się ekonomią, finansami oraz gospodarką. Decydując się na Uniwersytet Wrocławski, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: prawo w biznesie, prawo podatkowe, finanse i rachunkowość, ekonomia innowacji oraz gospodarka światowa.
Studia na kierunku Ekonomia we Wrocławiu, są świetnym wyborem dla każdego, kto chce w przyszłości zajmować się zawodowo ekonomią, finansami lub analizą dóbr. Studenci w trakcie nauki poszerzą lub rozwiną swoją przedsiębiorczość i dowiedzą się jak zarządzać i gospodarować zasobami finansowymi. Program nauczania obejmuje również różne gałęzie prawa np. prawo gospodarcze, podatkowe i handlowe, które mogą okazać się niezbędne w karierze zawodowej.
Przedmioty, z jakimi mogą zmierzyć się studenci Ekonomii to m.in. marketing, matematyka, mikroekonomia, statystyka w biznesie, ochrona własności intelektualnej, rynki finansowe, międzynarodowe stosunki gospodarcze, język obcy oraz historia myśli ekonomicznej.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach analitycznych, sektorze bankowym, domach maklerskich jednostkach administracji rządowej i samorządowej, urzędach, a także w instytucjach zajmujących się analizą dóbr i usług.
Studia na kierunku Ekonomia odbywają się na Wydziale Przyrodniczo Technologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studia realizowane są w trybie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Na kierunku studiów Ekonomia odnajdą się osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi, gospodarką, polityką, socjologią, a także finansami.
Studia ekonomiczne we Wrocławiu na kierunku Ekonomia, będą niewątpliwie świetnym wyborem dla osób, które chciałyby w przyszłości prowadzić działalność gospodarczą lub zajmować się analizą finansową. Zdobyta wiedza z zakresu mikro i makroekonomii, zarządzania oraz statystki będzie kluczowa w strefie zawodowej – umożliwi nie tylko pracę w firmach lub instytucjach, ale też ułatwi rozpoczęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
Przedmioty, jakie czekają na studentów Ekonomii to m.in. matematyka, podstawy prawa, makroekonomia, mikroekonomia, podstawy zarządzania, rachunkowość, logistyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze, rynki finansowe oraz metody oceny projektów inwestycyjnych.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach rolno-spożywczych, instytucjach obsługi rolnictwa, agencjach rządowych, administracji gospodarczej, organizacjach i instytucjach na stanowiskach operacyjnych w kraju, a także za granicą. Jako absolwent jesteś też przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Kierunek studiów Ekonomia odbywa się na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Kierunek studiów Ekonomia przeznaczony jest dla osób interesujących się gospodarką, mikro oraz makroekonomią, a także dla tych, którzy interesują się przedmiotami ścisłymi, takimi jak matematyka. Decydując się na Uniwersytet Ekonomiczny, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: analityk rynków, ekonomia menedżerska oraz gospodarka cyfrowa.
Kierunek studiów Ekonomia to doskonały wybór, dla każdego, kto chce rozwinąć swoją wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Studenci w czasie studiów dowiedzą się jak gromadzić i analizować dane oraz jak przeprowadzać analizy ekonomiczne. Umiejętności zdobyte w toku studiów umożliwią absolwentom pracę w przedsiębiorstwach prywatnych czy organizacjach publicznych.
Przedmioty, jakie czekają na studentów Ekonomii to m.in. mikroekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie, prawo, matematyka, polityka gospodarcza, ekonomia informacji oraz behawioralna, język obcy, a także ekonometria.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako analityk rynków, specjalista do spraw gospodarki cyfrowej, menedżer przedsiębiorstw, specjalista analityk, doradca w podmiotach publicznych oraz konsultant biznesowy.
Studia Ekonomia biznesu i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w Filii w Jeleniej Górze realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.
W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybach:
Na kierunku studiów Ekonomia biznesu i finanse odnajdą się osoby, które interesują się polityką gospodarczą, finansami, a także marketingiem. Wybierając Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w Filii w Jeleniej Górze, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności, są to: ekonomia menedżerska, analityk biznesu lub rachunkowość i doradztwo finansowe.
Studia ekonomiczne na kierunku Ekonomia w biznesie i finanse, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozwijać się w kierunku finansów oraz pracy obejmującej doradztwo biznesowe i administrację publiczną. W czasie studiów studenci, dowiedzą się jak otworzyć i poprowadzić biznes oraz jak prawidłowo analizować koszty i sytuację na rynku. Studenci uczeni są również pracy w zespole co ma pozytywny wpływ na późniejsze życie zawodowe jak i prywatne.
Przedmioty, z jakimi mogą zmierzyć się przyszli studenci Ekonomii w biznesie i finansów to m.in. prawo, matematyka, finanse, wprowadzenie do mikroekonomii, wprowadzenie do makroekonomii, rachunkowość małej firmy, język obcy, analiza danych, biznesowe zastosowanie arkusza kalkulacyjnego oraz wizualizacja wyników analiz w biznesie.
Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako specjaliści do spraw księgowości, analitycy sprzedaży, asystenci w dziale produkcji, specjaliści do spraw factoringu, asystenci w dziale obsługi klienta oraz analitycy bankowi i giełdowi.
Sprawdź