Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Budownictwo w Trójmieście?

Budownictwo od lat należy do grona chętnie obieranych kierunków. Dlaczego? Kandydaci na studia łączą ze zdobytym wykształceniem takie pojęcia jak zatrudnienie, stabilność i rozwój. Można chyba śmiało założyć, że nowe budowle, domy, fabryki, drogi i mosty powstawać będą zawsze, a osób do zaprojektowania, zbudowania, wykończenia oraz utrzymania infrastruktury budowlanej każdego z nich będzie poszukiwać się niemal nieustannie.

A dlaczego Budownictwo w Trójmieście cieszy się dużym zainteresowaniem? Trójmiasto to duży i ważny ośrodek akademicki, a zatem każdy student otrzymuje bardzo dobre warunki do zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności. Ponadto, z racji położenia geograficznego Budownictwo w Trójmieście oferuje dodatkową wiedzę do zdobycia, na przykład w zakresie budownictwa wodnego i morskiego.

 

Komu studia na kierunku Budownictwo przyniosą najwięcej satysfakcji?

Budownictwo to kierunek skierowany przede wszystkim do osób o technicznych zdolnościach i zainteresowaniach. To kierunek skierowany również do osób o umysłach ścisłych i takich, które oczekują od studiów praktycznego wykształcenia. Jeśli chciałoby się przejść przez studia techniczne suchą stopą, z niewielkim nakładem wysiłku warto od razu zrezygnować z planu ubiegania się o przyjęcie na ten kierunek. Budownictwo to studia stanowiące przygotowanie do wykonywania ważnych i odpowiedzialnych zawodów, zatem nie mogą należeć do najłatwiejszych.

Potwierdzeniem tego, iż Budownictwo nie należy do najłatwiejszych kierunków studiów w Trójmieście jest program kształcenia, wypełniony po brzegi przedmiotami. Geologia, materiały budowlane, instalacje budowlane, mechanika budowli, konstrukcje metalowe, konstrukcje betonowe, mosty i tunele – to tylko część obowiązującego studentów materiału.

 

Sylwetka studenta Budownictwa.

Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że typowy student Budownictwa to student, który lubi się uczyć. Owszem, to prawda, ponieważ zajęć do odbycia, jak i materiału do opanowania jest sporo. Ale należy zacząć od tego, student Budownictwa powinien charakteryzować się konkretnymi zainteresowaniami, zdolnością analitycznego myślenia, ścisłym umysłem. Warto jeszcze rozwijać umiejętności językowe, ponieważ zawody związane z tym kierunkiem nie znają granic i można wykonywać je w niemal dowolnym miejscu na świecie.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Budownictwo?

Największym atutem Budownictwa jest to, iż kierunek ten posiada wymiar praktyczny. Oznacza to, że zdobywaną wiedzę łatwo użyć w konkretnym działaniu. Młodzi ludzie coraz częściej wybierają kierunki, które gwarantują zdobycie umiejętności, na dodatek umiejętności, które będą potrzebne zawsze, na które zapotrzebowanie rynku prędko nie spadnie.

Budownictwo jest kierunkiem perspektywicznym, ponieważ śmiało można założyć, że będą powstawać nowe budynki, domy, mosty, stadiony, czy autostrady. Jeśli nie tu, to gdzie nie indziej. Wiedza i umiejętności pozyskane na studiach w Trójmieście może się przydać zawsze i wszędzie.

WSZYSTKO O KIERUNKU BUDOWNICTWO - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)